jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۲۹۹۷۴   ۱۸ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۳:۰۰

حضور یک افسر چمدان به دست در نزدیکی باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا در هر مکانی اعم از داخل یا خارج از آن کشور، باعث جلب توجه رسانه‌ها شده و سؤالاتی را درباره محتوای داخل این چمدان مطرح کرده است.

در چمدان محرمانه‌ اوباما چه چیزی هست؟

به گزارش جام جم آنلاین از العالم، «بیل دیلی» رئیس اسبق تشریفات نظامی کاخ سفید در کتابش در باره چمدان مشکی رنگ همراه باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا می نویسد: «در این کیف، دو کتاب، یک کتابچه و یک کارت کوچک وجود دارد. یکی از این کتاب‌ها درباره گزینه‌هایی است که در صورت حمله اتمی به امریکا، می تواند به عنوان اقدامات انتقام جویانه انجام شود. کتاب دوم، درباره پناهگاه های مستحکمی است که رئیس جمهور در مواقع اضطرار می تواند به آن ها پناه ببرد. همچنین در این کیف، یک کتابچه درباره روش های ارتباطی در وضعیت اضطراری و همچنین یک کارت کوچک وجود دارد که با ارسال رمزهای روی آن، می توان فهمید دستور شلیک بمب اتمی توسط شخص رئیس جمهور امریکا صادر شده است».

«پیت میتزیگر»، سرهنگ سابق نیروی دریایی امریکا که در دوره رونالد ریگان وظیفه حمل این چمدان را به عهده داشته است، در این باره گفت: «در آن دوره، تمرکز فراوانی داشتم؛ زیرا زمان میان هشدار و اجرا، بسیار کم بود و می بایست در هر لحظه ای آماده می بودم. بنابراین می بایست کاملا به رئیس جمهور نزدیک باشم».

«کینگستون رییف»، کارشناس امور تسلیحات، نیز در این باره گفت: «این چمدان می تواند قدرت بی نظیری را کنترل کند؛ زیرا آمریکا 900 کلاهک هسته ای دارد که توان تخریبی هر کدام از آنها 20 برابر بمبی است که در حمله به هیروشیما مورد استفاده قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ث
-
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
دیوانه ها این همه مدعی سردمداری جهان هستن اما هنوز مثل یك گاوچران ها میترسن كه به گله شون حمله ور بشن
۰
۰
ح.اسدی
-
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
من و شما كه ادعای ادب و فرهنگ اصیل و تمدن چندین هزارساله داریم، چرا تو یك خطی كه اظهار نظر فرمودید دوبار توهین و حرف ركیك به كار بردید؟ امیدوارم جام جم عزیز نظر بنده را تائید كنند، باتشكر.
روح الله
-
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
دیوانه ها این همه مدعی سردمداری جهان هستن اما هنوز مثل یك گاوچران ها میترسن كه به گله شون حمله ور بشن
ث
-
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
در پاسخ به ح.اسدی : آقای بافرهنگ مثل اینكه سخنان امام خمینی(ره) در مورد شیطان بزرگ رو فراموش كردید ، دیگه از این لحن مناسب تر برای شیطان ندیدم وگرنه رعایت حال امثال شما رو هم میكردم.

(درضمن متاسفم برای بخش بین الملل جام جم كه حتی نظر آدم رو پخش نمیكنه)
روح الله
-
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
مرگ بر امریكا
۰
۰
علی تهرانی
-
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
باسلام:لقمان حكیم فرمود ادب را ازكی آموختی گفت از بی ادبان.
۰
۰
محسن
-
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
الهی ازون سگ مرض هاری بگیری دزد داراییای مردم ایران
۰
۰
گنجی
-
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
اقای حسین اوباما در این هشت سال ریاست جمهوری اش از ابهت امریكا چیزی باقی نگذاشت .ضعیف ترین رییس جمهوری كه تا الان امریكا داشته همین اقا بود .كسی در دنیا برای امریكا تره خرد نمی كند .باج دادن ..گسترش تروریسم .از دست رفتن هم پیمانانش. همه وهمه از مدیریت نا بخردانه این كنیایی است
۰
۰

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها