اردوغان تغییر موضع داد؛

فتح الله گولن عامل اصلی کودتا نیست

رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه که تا کنون از فتح الله گولن به عنوان عامل اصلی کودتای نافرجام این کشور نام می برد، با یک چرخش قابل توجه در مواضع خود از گولن به عنوان یک "مهره شطرنج در دست یک طرف به خصوص" نام برد.
کد خبر: ۹۲۸۸۱۷
فتح الله گولن عامل اصلی کودتا نیست

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه شبکه خبری العالم، اردوغان گفت: «ما نباید فتح الله گولن را بزرگ تر از آنچه که هست، نشان دهیم. او نمی تواند طراح همه حوادث روی داده در ترکیه باشد».

اردوغان در گفت وگو با شبکه تلویزیونی دولتی "تی آر تی" ترکیه گفت: «کسی که از گولن سوء استفاده می کن به دنبال آسیب زدن به ترکیه است».

وی در مورد امکان فرار گولن از آمریکا گفت: « آمریکا اکنون در موضوع گولن مسئول است. اگر واقعا فرار کرده باشد در آن صورت خواهم پرسید که آمریکا این موضوع را چگونه توجیه می کند»؟

رییس جمهور ترکیه بار دیگر از واشنگتن خواست تا گولن را به آنکارا تحویل دهد.

اردوغان گفت: «ما اسناد مورد نظر را در اختیار آمریکا قرار دادیم و منتظریم تا ببینیم اوباما چه کار خواهد کرد. ما در گذشته تروریست هایی را که می خواستند، تحویل شان دادیم و به آنها نگفتیم که اسناد مربوط به آنها را ارائه دهند. حالا نیز به آمریکا می گوییم که ضرورتی برای طولانی شدن این موضوع وجود ندارد».

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها