jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۷۶۴۷   ۱۲ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

به نظر می‌رسد،‌ استرالیایی‌ها بدشانس‌ترین ورزشکاران دهکده المپیک در بازی‌های ریو باشند. آنها ابتدا به دلیل این‌که ساختمان محل سکونت شان امکانات اولیه را ندارد از مستقر شدن در محل سکونت شان سرباز زدند، اما بعد با پادرمیانی بالاخره راضی شدند تا بمانند. با این حال چند روز بعد، طبقه پایین ساختمان آنها آتش گرفت تا این ورزشکاران هراسان اتاق‌هایشان را ترک کنند و بعد از خاموش کردن آتش توسط آتش‌نشان‌ها، دوباره به محل اقامتشان بروند. اکنون مشخص شده در جریان تخلیه اتاق‌ها، لباس‌های رسمی که قرار بوده در مراسم افتتاحیه به تن کنند، به سرقت رفته است!

جزر و مد دردسرساز ریو

بار دیگر،‌ سطح استاندارد امکانات شهر ریودوژانیرو برای رقابت‌های المپیک 2016 زیر سوال رفت. اسکله منطقه مارینا داگالوریا که اسکله اصلی مسابقات قایقرانی در المپیک 2016 است به آب سقوط کرد و تخریب شد. نماینده کمیته سازماندهی المپیک ریو علت این خرابی را جزر و مد شدید عنوان و تاکید کرد، تا چهار روز آینده به وسیله شرکت سازنده بازسازی می‌شود.

درخواست تجدیدنظر به دادگاه داوری ورزش

پس از این که طبق مصوبه کمیته بین‌المللی المپیک، ویکتور لبدوف آزادکار 57 کیلوگرم تیم روسیه، از مسابقات المپیک حذف شد این کشتی‌گیر به دادگاه داوری ورزش شکایت کرد. لبدوف به دلیل دوپینگ در سال 2006 با دو سال محرومیت روبه‌رو شده بود و به همین دلیل از بازی‌های المپیک کنار گذاشته شده، اما این کشتی‌گیر امیدوار است در روند محرومیت وی تجدیدنظر شود.

 

تامین امنیت بازی‌های ریو

هر چه به آغاز بازی‌های المپیک 2016 ریو و برپایی مراسم افتتاحیه نزدیک می‌شویم به تعداد نیروهای پلیس و امنیتی افزوده می‌شود.

با توجه به تهدیدات داعش در آستانه بزرگ‌ترین رویداد ورزشی دنیا ارتش برزیل به کمک پلیس امنیت شهر ریو آمده تا کنترل امنیت را برعهده بگیرد.

نیروهای گشتی، پلیس، واکنش سریع و ارتشی‌ها با گشت‌های منظم در اطراف المپیک پارک، دهکده ورزشکاران و خبرنگاران کنترل امنیت این دوره از بازی‌ها را بر عهده دارند.

استفاده از سگ‌های آموزش‌دیده، هلیکوپترهای مجهز به دوربین‌های حرارتی و همچنین چند پهپاد و دعوت از نیروهای پلیس اینترپل چند کشور از جمله ایران همگی برای تامین کامل امنیت بازی‌های ریو 2016 است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر