jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۷۱۴۸   ۱۱ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

(پاسخ این سوال را فردا در همین جا بخوانید.)

پاسخ پرسش دیروز ( آیا ویتامین A به تقویت بینایی کمک می‌کند؟):

تحقیقات نشان داده است بعضی آنتی‌اکسیدان‌ها خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها از‌جمله بیماری‌های چشم مثل کاتاراکت (‌آب مروارید‌) را کاهش می‌دهد. ویتامین A و کاروتنوئیدها در راس این ترکیبات آنتی‌اکسیدانی قرار دارند. ویتامین A آنتی‌اکسیدانی است که در مواد غذایی حیوانی مثل شیر و لبنیات، جگر، تخم‌مرغ، کره و مواد غذایی گیاهی حاوی کاروتنوئیدها وجود دارد.

کاروتنوئیدها رنگدانه‌های قرمز و زردی هستند که در گیاهان و حیوانات وجود دارد. این مواد به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کنند و همچنین انواع خاصی از آنها (که بیشتر بتاکاروتن است) به ویتامین A تبدیل می‌شوند.

همچنین ویتامین A مانع شب کوری می‌شود. تحقیقات همچنین نشان داده ویتامین A مانع شکل‌گیری کاتاراکت (آب سیاه‌) شده است.

البته افراد سیگاری و افرادی که الکل مصرف می‌کنند، باید ویتامین A بیشتری دریافت کنند، زیرا توتون مانع جذب ویتامین A می‌شود. الکل نیز ذخیره ویتامین A بدن را از بین می‌برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر