jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۹۲۷۱۳۷   ۱۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۴۶

وزیر فرهنگ و ارشادگفت: تاکنون بیش از سی پزشک متخصص در رشته‌های مختلف پرونده پزشکی عباس کیارستمی را مطالعه کرده‌اند.

جنتی : نیازی به نبش قبر "کیارستمی" نیست

به گزارش جام جم آنلاین ، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خباشگاه خبرنگاران جوان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه دستگاه‌ها و ارگان‌هایی مرجع ارائه مجوز کنسرت در کشور هستند، گفت: این مسئله در قوانین وزارت ارشاد و برخی مصوبات انقلاب فرهنگی آورده شده است که در آنجا اشاره شده وزارت فرهنگ مسئول صدور مجوز برای اجرای کنسرت‌ها در کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به ممانعت از اجرای برخی کنسرت‌ها و مطابقت آن با قوانین جاری تصریح کرد: این موارد متفاوت است، برخی از این کنسرت‌ها توسط مقام قضایی تحت عناوین پیشگیرانه و گاهی هم توسط برخی از عناصری که احساس می‌کنند اجرای کنسرت در برخی شهرهای مذهبی می‌تواند مشکل ایجاد کند، لغو می‌شود، همچنین ممکن است شورای تامین استان و شهرستان هم از اجرای کنسرت‌ها ممانعت کند.
جنتی تاکید کرد: البته مواردی هم بوده که نیروهای انتظامی به تشخیص خود از اجرای کنسرت‌های موسیقی ممانعت به عمل آورده‌ است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره آخرین نتایج بررسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی و همچنین طرح موضوعاتی از جمله نبش قبر این هنرمند، تصریح کرد: نیازی به نبش قبر کیارستمی نیست.
وی با بیان اینکه تمام پرونده پزشکی کیارستمی از روز بیماری وی تا زمان خروجش از کشور موجود است، بیان داشت‌: تاکنون پرونده پزشکی وی در پاریس به دست تیم بررسی کننده نحوه درمان این هنرمند، نرسیده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بیش از سی نفر از پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف تاکنون این پرونده را مطالعه و درباره آن اظهار نظر کرده‌اند که به زودی نتایج این بررسی‌ها اعلام خواهد شد.
جنتی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تاکنون شواهدی از خطای پزشکی در پرونده این هنرمند دیده شده یا خیر؟ گفت: بنده نمی توانم قبل از نتایج بررسی تیم پزشکی مذکور در این رابطه اظهار نظر کنم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش