هزاران زن و دختر ایزدی درکنار مردان برای بازپس گیری خانه و کاشانه خود از اشغال تروریست های داعش مبارزه می کنند.
کد خبر: ۹۲۱۴۸۳
دختران ایزدی چگونه انتقام کشتار سنجار را می گیرند؟ (فیلم و عکس)

به گزارش جام‌جم انلاین به نقل از اسپوتنیک ، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه درگزارشی اعلام کرد، زنان ایزدی همپای مردان در خط مقدم جبهۀ روستاهای غرب موصل علیه داعش می جنگند تا در آزادی سرزمین خود که در آن بیش از 3 هزار زن در اقدامی غیرانسانی و در تلاشی آشکار برای نسل کشی اقلیت ایزدی، کشته و به اسارت گرفته شدند سهیم باشند.
اسپوتنیک تصاویری از زنان ایزدی منتشر کرده که آنها را در حال آموزش نظامی در کنار مردان در مناطق مرزی شمال عراق و سوریه نشان می دهد.

"وضحه خلیل صالح" 22 ساله از ساکنان منطقه حی الشهداء در شهر سنجار یکی از این زنهاست که 4 تن از اعضای خانواده اش همراه او در واحدهای دفاع سنجار می جنگند.
او پس از کشتارهای ایزدیان توسط داعش در اوایل اگوست 2014 به واحدهای دفاع سنجار پیوست و اکنون برای ریشه کنی کامل تروریست ها از این شهر مبارزه می کند.
وضحه از نخستین روزهای عملیات آزادسازی سنجار در این مبارزات شرکت داشته و در جبهه های مختلفی علیه داعش جنگیده و دهها تن از آنان را به درک واصل کرده است.


او توسط عناصر دفاع مردمی (HPG) ، شاخۀ نظامی جنبش زن آزاده (YAJ STAR)، وابسته به حزب کارگران کردستان آموزش دیده است.
این دختر ایزدی در پاسخ به سؤال خبرنگار اسپوتنیک می گوید که نه خودش و نه هیچ یک از افراد خانواده اش در دست داعش اسیر نبوده اند اما همۀ زن های ربوده شده مانند خانوادۀ او هستند و هدف او و همرزمانش این است که آنها را از چنگ داعش برهانند و به خانواده هایشان بازگردانند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
جواد
-
۱۰:۴۷ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
افرین براین شیرزنان باغیرت ومرگ بر داعشیان شپشووكثیف

نیازمندی ها