jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۰۷۵۸۳   ۰۴ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۱۶

رئیس سازمان توسعه تجارت:

واردات خودرو از کشور ثالث ممنوع شد

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه اجازه واردات خودرو از کشور ثالث نمی‌دهیم گفت: ثبت سفارش خودرو متوقف نشده است اما واردات خودرو باید از طریق کمپانی‌های اصلی و با خدمات پس از فروش صورت گیرد.

واردات خودرو از کشور ثالث ممنوع شد

به گزارش جام جم آنلاین، ولی الله افخمی راد امروز در حاشیه نشست بازرگانان ایران و چین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ثبت سفارش خودرو متوقف نشده است اما ما به نمایندگی‌هایی که از خود کمپانی اقدام به واردات نمی‌کنند بلکه کشور ثالث را برای واردات انتخاب می‌کنند، اجازه واردات نمی‌دهیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی در خصوص اختلافات آماری گمرک ایران و چین درباره حجم تجارت دو کشور افزود: این اختلافات به قیمت پایه کالاها و عدم ثبت زمان ورود مربوط می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در سال گذشته 11.2 میلیارد دلار از چین واردات انجام شده و حدود 7.8 میلیارد دلار صادرات به چین صورت گرفته که این ارقام از بخش صادرات نفتی جدا است.

افخمی راد در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه تنها به دنبال واردات کالاهای باکیفیت از چین هستیم گفت: برای حفظ مناسبات اقتصادی بین ایران و چین باید سه کار عمده مدنظر قرار گیرد که عبارتند از سرمایه گذاری های مشترک و همکاری‌های بانکی، ارتقا کیفیت محصولات و خدمات چین و ایجاد و توسعه روابط کارگزاری و بانکی برای نقل و انتقال پول.

وی گفت: 7 سند همکاری و تفاهم امروز میان بخش خصوصی و دولتی ایران و چین به امضا رسید تا براساس آن روابط اقتصادی و تجاری دو کشور افزایش یابد.

منبع:تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها