jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۰۷۵۸۳   ۰۴ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۱۶

رئیس سازمان توسعه تجارت:

واردات خودرو از کشور ثالث ممنوع شد

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه اجازه واردات خودرو از کشور ثالث نمی‌دهیم گفت: ثبت سفارش خودرو متوقف نشده است اما واردات خودرو باید از طریق کمپانی‌های اصلی و با خدمات پس از فروش صورت گیرد.

واردات خودرو از کشور ثالث ممنوع شد

به گزارش جام جم آنلاین، ولی الله افخمی راد امروز در حاشیه نشست بازرگانان ایران و چین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ثبت سفارش خودرو متوقف نشده است اما ما به نمایندگی‌هایی که از خود کمپانی اقدام به واردات نمی‌کنند بلکه کشور ثالث را برای واردات انتخاب می‌کنند، اجازه واردات نمی‌دهیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی در خصوص اختلافات آماری گمرک ایران و چین درباره حجم تجارت دو کشور افزود: این اختلافات به قیمت پایه کالاها و عدم ثبت زمان ورود مربوط می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در سال گذشته 11.2 میلیارد دلار از چین واردات انجام شده و حدود 7.8 میلیارد دلار صادرات به چین صورت گرفته که این ارقام از بخش صادرات نفتی جدا است.

افخمی راد در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه تنها به دنبال واردات کالاهای باکیفیت از چین هستیم گفت: برای حفظ مناسبات اقتصادی بین ایران و چین باید سه کار عمده مدنظر قرار گیرد که عبارتند از سرمایه گذاری های مشترک و همکاری‌های بانکی، ارتقا کیفیت محصولات و خدمات چین و ایجاد و توسعه روابط کارگزاری و بانکی برای نقل و انتقال پول.

وی گفت: 7 سند همکاری و تفاهم امروز میان بخش خصوصی و دولتی ایران و چین به امضا رسید تا براساس آن روابط اقتصادی و تجاری دو کشور افزایش یابد.

منبع:تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر