jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۹۰۷۰۶۱ ۰۲ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۹:۵۰

با حضور در برنامه «اکسیر»

آتنه فقیه نصیری از بیماری خود سخن گفت

آتنه فقیه نصیری بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما گفت: نمی‌خواهم شعار بدهم و از صمیم قلبم می گویم که «ام اس» برای من یک نعمت بود و به زندگیم برکت داد.

آتنه فقیه نصیری از بیماری خود سخن گفت

به گزارش جام جم آنلاین، فقیه نصیری با حضور در قسمت نهم برنامه «اکسیر» با اجرای فرزاد حسنی رو در رو با مخاطبان تلویزیون از بیماری «ام اس» که مدتی است به آن دچار شده گفت.

وی اظهار داشت: دوسال پیش سر سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت که قرار بود پلان کوتاهی بگیریم، هنگام ضبط، متوجه مشکلی در راه رفتنم شدم به طوری که نمیتوانستم در یک مسیر مشخص حرکت کنم، در نتیجه پلان خراب شد و تکرار کردیم؛ اولش فکر کردم سکته مغزی کردم که کج و کوله راه می روم.

این بازیگر ادامه داد: فردای آن روز به استخر رفتم و فکر کردم که باید ورزش کنم، اما اشتباه بزرگترم این بود که داخل آب داغ شدم که خیلی حالم را بد کرد و نمی دانستم که برای من سم است؛ کار به جایی رسید که بیرون از استخر زمین خوردم و به طور عجیب چند روز پشت سر هم زمین می‌خوردم و متاسفانه به خاطر تعهد کارم؛ به دکتر مراجعه نکردم و نتیجه آن این شد که تعادلم را به طور کلی از دست دادم.

بازیگر «سریال خانه سبز» افزود: ترسیده بودم و نمی دانستم چه اتفاقی برایم افتاده و در نهایت بعد از انجام «ام آر آی» و بستری شدن در بیمارستان، متوجه شدم که دچار بیماری «ام اس» شدم؛ شوکه شده بودم و باورم نمی‌شد چنین اتفاقی برایم افتاده، چیزی که ابتدا برایم خیلی سخت بود و نمی خواستم به هیچ عنوان انجامش بدهم این بود که دکترم می‌گفت باید سه روز یکبار آمپول تزریق کنم و بعد از تزریق آمپول آنقدر حالم بد می‌شود که باید در خانه بمانم و من به هیچ عنوان چنین زندگی را دوست نداشتم؛ دکترم گفت پس اگر کور و فلج برگشتی تقصیر خودت است و گوش به حرف دکترم نکردم و مجدد برگشتم سر کار «شمعدونی» تا کار به پایان برسد.

فقیه نصیری عنوان کرد: بعد از حدود یکسال که از زندگیم سپری شد و آمپولی هم نزدم، مجدد قبل از عید ،حمله ای به من شد که برایم غیر باور بود. الان برای اینکه فاصله بین حمله های این بیماری بیشتر شود؛ هفته ای یک آمپول «آونکس» می‌زنم.

وی با اشاره به اهمیت «انجمن ام اس ایران» گفت: خوشبختانه توسط برنامه «اکسیر» متوجه شدم که مراقبت های خوبی از بیماران «ام اس» توسط این انجمن می‌شود.

آتنه فقیه نصیری در پاسخ به این سوال فرزاد حسنی که هنرمندان معمولا تمایل ندارند بیماری خودشان را به طور علنی مطرح کنند تا مبادا فیلم و سریالی به آنها پیشنهاد نشود و شما چرا پذیرفتید گفت: خودم همین نگرانی را داشتم که با گفتن نام بیماری‌ام، تهیه کنندگان کمتر به سراغم بیایند و کمتر فیلم و سریالی پیشنهاد شود، اما پذیرفتم چون بازیگرم. من می خواهم آزاد باشم و راحت باشم از نگفتن حرف دروغ و اینکه مردم بدانند اگر در خیابان کج و کوله راه میروم مشکلم چیست.

این بازیگر درباره رسانه‌ای شدن ماجرای بیماری‌اش گفت: بعد از رسانه ای شدن خبر بیماری‌ام، ماجراهای زیادی برایم پیش آمد و تبدیل شد به یک شو؛ اما من نمی خواستم بیماری ام تبدیل به شو شود؛ خبرنگاری از من پرسید چرا سر کار نمی روی و من گفتم منتظر پیشنهاد خوب و متن و کارگردان خوب هستم و گفتند به طورحتم چون همه متن ها بد هستند یا حق و حقوق هنرمندان را نمی‌دهند یا سانسور وجود دارد کار نمی‌کنی؟ و برای آنکه حرف در دهانم نگذارند گفتم مریض هستم؛ و فقط چون نمی‌خواستم دروغ بگویم مجبور شدم اسم بیماری‌ام را بگویم.

وی افزود: بعد از انتشار خبر بیماری ام چند پیشنهاد کاری داشتم که قبل از عید فرهاد آئیش برای کار تئاتر پیشنهاد همکاری دادند که نرفتم و بعد هم اسماعیل میهن دوست پیشنهاد فیلم سینمایی دادند که به خاطر بالارفتن از پله های مترو و مشکلات دیگر اتفاق همکاری میسر نشد و در نهایت به خاطر سریال سعید سهیلی برای ماه مبارک رمضان به دفتر این کارگردان رفتم و گفتم اگر می توانید مراعات حال من را بکنید مشکلی ندارم اما پاسخی ندادند و ترجیح دادند با من کار نکنند.

آتنه فقیه نصیری در پایان خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم شعار بدهم و از صمیم قلبم می گویم که «ام اس» برای من یک نعمت بود و به زندگیم برکت داد؛ زیرا نگاه من را به زندگی و همه مسائل ناچیز آن تغییر داد و باید بگویم که اراده ام بیش از پیش شده و با قدرت به جلو می روم.

گفتنی است؛ «اکسیر» که تهیه کنندگی آن برعهده مصطفی شریفی است، برنامه ای ترکیبی با مضمون سلامت بوده که با زبان طنز سبک زندگی سالم را ترویج می کند و پنجشنبه شب ها ساعت 22:20 به روی آنتن شبکه سوم سیما می رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر
خیلی هم موفق هستم!

گفت‌وگو با لاله صبوری، بازیگر باسابقه تلویزیون که حالا چند سالی است دیگر نقش‌های پررنگی بازی نکرده است

خیلی هم موفق هستم!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر