jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۰۶۹۷۸   ۰۳ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس انجمن جراحی‌ زانو ضمن هشدار در باره با مصرف قرص‌های غضروف‌ساز، ضدآرتروز و پوکی استخوان که توسط شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود، گفت: بسیاری از این داروها مشکل بیمار را رفع نکرده و تنها سبب زیان اقتصادی آن می‌شود.

دکتر محمد رازی در گفت‌وگو با جام‌جم افزود: متاسفانه انواع مکمل‌ها در بازار کشور همچون نقل و نبات وجود دارد و بخشی از افراد جامعه همچون کارمندان بازنشسته قسمتی از حقوق و درآمد خود را صرف هزینه خرید این مکمل‌ها برای درمان آرتروز و دردهای مفصلی می‌کنند.

وی با تاکید بر این که فروش مکمل‌های غذایی و دارویی باید با مدیریت دقیق وزارت بهداشت انجام شود، تصریح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای نسبت به تبلیغ قرص و مکمل‌هایی برای ساخت غضروف و درمان آرتروز و پوکی استخوان اقدام می‌کنند و متاسفانه بخشی از جامعه نیز اغفال این تبلیغات می‌شوند.

وی نسبت به مصرف این مکمل‌های غضروف‌ساز هشدار داد و افزود: برخی برای کاهش درد مفصل در میانسالی تزریق آمپول‌هایی همچون کورتون را پیشنهاد می‌کنند که استفاده از این روش درمانی دو تا سه بار در سال مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر