jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۸۰۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مشکلات عروقی با بیماران ارتوپدی همراه است. به همین علت، با کنترل و درمان بیماری‌ها و ضایعات عروقی، بیماران ارتوپدی کمتر دچار آسیب‌های پزشکی می‌شوند.

دکتر رضا شهریار کامرانی، دبیر انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران و متخصص ارتوپدی و فوق‌تخصص جراحی دست در گفت‌وگو با جام‌جم با بیان مطلب فوق افزود: بیمارانی که عمدتا دچار تروما (ضربه) می‌شوند یک مشکل ندارند و پزشک باید اشراف کامل بر تمام مسائل مرتبط با تروما داشته باشد که شاید این موضوع محال باشد. بنابراین کار تیمی گره‌گشای این مشکل است؛ مثلا بیماری که زانویش ضربه خورده و مشکل عروقی هم دارد اگر پروتکل مشخصی برای درمان وجود نداشته باشد، ناهماهنگی بین پزشک جراح عروق و متخصص ارتوپد و دیگر اعضای تیم تروما را پیش خواهد آورد و این موضوع به درمان بیمار لطمه می‌زند.

وی تاکید کرد: مسائل عروقی در ارتوپدی عمدتا حول محور تروما می‌چرخد و امروزه با روش‌ها و درمان‌های جدید، بسیاری از مشکلات در بیماران ترومایی حل شده است. یکی دیگر از نقاط مشترک درمان‌های ارتوپدی و جراحی عروق در بیماران دیابتی است که دچار زخم پای دیابتی هستند. امروزه برخلاف گذشته در بسیاری از موارد دیگر نیازی به قطع عضو در این بیماران نیست و می‌توان با بازسازی عروق، از قطع عضو این بیماران پیشگیری کرد.

وی یادآورد شد: با روش‌های جدید درمان عروق در ارتوپدی، پایی که قرار بود تا زانو قطع شود فقط ممکن است یک انگشت خود را از دست بدهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر