jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۰۵۷۲۵ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۰

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: در حال حاضر شاهد رقابت کشورها برای تصاحب بازار ایران هستیم.

بازار اقتصادی ایران مورد رقابت کشورهای خارجی قرار گرفته است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه رادیویی ایران، علی اکبر پوراحمدنژاد در گفتگو با برنامه «نمودار» این شبکه رادیویی گفت: ایران به لحاظ جاذبه های اقتصادی که دارد مورد توجه بسیاری از کشورهای تولید کننده خارجی است.

وی افزود: بازار اقتصادی ایران اکنون مورد رقابت قرار گرفته است، لذا به دست اوردن این بازار و فرصت اقتصادی برای تمام کشورهای خارجی از الویت هایشان است. همچنان که شاهد رقابتشان با یکدیگر برای به دست اوردن این بازار هستیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران ادامه داد: در این حین مراقبت از مبادی ورودی و خروجی و حفاظت از مرزهای آبی و خاکی برای وارد نشدن کالای قاچاق بسیار مهم است که با تدابیر وزارت کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا این مهم در حال تحقق است.

پوراحمدنژاد افزود: در کنار ا تمام تدابیر اتخاذ شده، یک استان تهرانی وجد دارد که مبدا قاچاق کالا نیست اما مقصد قاچاق کالا است که از سال گذشته برنامه های خاصی برای مبارزه با قاچاق کالا در تهران اتخاذ شده است که به جرات می توان گفت با تدابیر اتخاذ شده بیشتر مبادی ورود کالای قاچاق به تهران مسدود شده است.

وی خاطر نشان کرد: جلساتی را با اتحادیه ها به عنوان خط مقدم عرضه کالا داشتیم و تقاضا کردیم از فروش محصولات خارجی خودداری کنند و از طرفی سعی کردیم مجازات هایی را برای متخلفین در نظر بگیریم. چنانچه هفته گذشته اولین حکم اجرای قاچاق را در تهران داشتیم.

پوراحمدنژاد در پایان گفت: تا زمانی که میل مردم به استفاده از کالای خارجی باشد افراد سودجو برای نفوذ به این بازار از هر فرصتی استفاده می کنند. وظیفه ما معرفی کالای ایرانی است تا زمانی که مردم حمایت نکنند مسولین به تنهایی نمی توانند کاری انجام دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر