jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۰۵۴۲۳ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۲۰:۲۷

کابینه عربستان مدعی شد دولت ایران به دلیل جلوگیری از اعزام شهروندانش به حج امسال در مقابل خداوند و جهانیان مسئول است!

ایرانی ها خودشان مانع حج اشان شدند!


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، مقام های عربستان پس از برگزاری نشست هیات وزیران به ریاست پادشاه آن کشور، امروز(دوشنبه) با صدور بیانیه ای درباره نتیجه این جلسه مدعی شدند:عربستان دولت و ملت با تأکید مجدد بر عمل به وظایف و مسئولیت هایش در زمینه خدمت به حجاج بیت الله الحرام اعلام می نمایند از خدمت به حجاج و عمره گزاران تمام کشورها استقبال کرده و آن را افتخاری برای خودشان می دانند و عربستان، هرگز از حضور هیچ مسلمانی در سرزمین وحی جلوگیری نکرده است.

کابینه عربستان همچنین مدعی شد مسئول اعزام نشدن حجاج ایرانی به حج، مقام های ایرانی بوده و آنها در این زمینه، در مقابل خداوند و همه جهانیان، مسئول هستند، عربستان سعودی با تلاش های ایران با هدف سیاسی کردن فریضه حج مخالف است.

در ادامه بیانیه دولت عربستان آمده در نشست کابینه، مذاکرات مقام های سازمان حج و زیارت ایران با مقام های سعودی در زمینه مقدمات و اقدام های لازم درباره خواسته های حجاج ایران مانند حجاج سایر کشورها و مخالفت هیأت ایرانی با امضای توافق نامه در زمینه امور حجاج مورد بررسی قرار گرفت.

سعودی ها همچنین ادعا کردند: دولت عربستان، "تلاش های ایران" برای مانع تراشی بر سر حضور حجاج ایران در مراسم حج با هدف سیاسی کردن آن و همچنین سوء استفاده از آن در راستای آسیب رساندن به دولت ریاض را مردود می داند. این در حالی است که دولت عربستان همه امکانات مادی و بشری خود را برای خدمت به حجاج و تأمین امنیت و راحتی آنها در هنگام انجام مراسم حج به کار گرفته است.

ادعای دولت عربستان در حالی است که "حسین جابر انصاری" سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخیرا اعلام کرده است: متأسفانه دولت عربستان سعودی علی‌رغم ادعاهای مکرر مبنی بر اینکه مسئله حج را با اختلافات سیاسی با ایران همراه نمی کند، عملاً با انواع کارشکنی‌ها تا به امروز امکان توافق اجرایی درباره جنبه‌ای مختلف حج و اعزام حجاج ایرانی را فراهم نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر