jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۰۳۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مطالعات جدید نشان می‌دهد، صداهای بلند طی دوران بارداری می‌تواند به سیستم شنوایی جنین آسیب بزند.

دکتر سعید ملایری، متخصص شنوایی‌شناسی در گفت‌وگو با جام‌جم با بیان مطلب فوق به مادران باردار توصیه کرد: در ماه‌های آخر بارداری، اگر زنان در یک محیط صنعتی کار می‌کنند، لازم است ساعت کمتری را در مواجهه با صدا قرار گیرند یا بتوانند نوع کارشان را طوری تغییر دهند که در مواجهه با صدای بلند نباشند.

وی تاکید کرد: پیگیری این موضوع اهمیت بسیار دارد، زیرا اگر کم‌شنوایی اتفاق افتد، علاوه بر این که می‌تواند زندگی فرد را متاثر کند و پیرگوشی زود هنگام برای فرد داشته باشد، می‌تواند بسیاری از فرصت‌های شغلی مناسب را از فرد بگیرد و تاثیر جدی بر زندگی او بگذارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر