jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۰۱۱ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

کارگاهی تولیدی در ورامین با استفاده از ضایعات چوب، زیباترین محصولات را تولید و به خارج از کشور صادر می‌کند. مواد اولیه این واحد تولیدی، شاخه‌های درختان شکسته شده است که به صورت ضایعات در کوچه و خیابان‌ها بوفور یافت می‌شوند.

مدیر مرکز تخصصی نیکوکاری نواندیشان فاطمی(س) که صاحب این کارگاه تولیدی است، در این‌باره گفت: 11 نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از جمله معتادان ترک‌کرده، افراد بدسرپرست و بی‌سرپرست مشغول به کار هستند.

محمد قشقایی درباره هزینه راه‌اندازی این واحد تولیدی افزود: غیر از هزینه سوله، با خرید حدود ده میلیون تومان ابزار و ماشین‌آلات مورد نیاز، این واحد تولیدی راه‌اندازی شد.

وی سود ناشی از این نوع تولید را بسیار مناسب توصیف کرد و گفت: هم‌اکنون از فروش محصولات چوبی تولید شده، ماهانه بیش از 700 میلیون ریال فقط سود خالص به دست آمده است، به همین دلیل در حال برنامه‌ریزی برای توسعه کارگاه هستیم.

وی تصریح کرد: پیش از این تمام ضایعات چوب موجود در معابر این شهرها دور ریخته می‌شد و از آن استفاده‌ای نمی‌شد، اما با خلاقیت کارگران، این ضایعات به محصولاتی شکیل و زیبا تبدیل می‌شوند./خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر