jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۷۱۳ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از برخورد جدی با واردکنندگان غیرقانونی پوشاک دست دوم (تاناکورا)خبر داد و تاکید کرد که هیچ‌کس حق واردات و فروش این اقلام را ندارد.

علی‌اکبر پوراحمد نژاد در گفت‌وگو با تسنیم درباره فروشگاه‌های دست دوم فروشی پوشاک اظهار کرد: ما علاوه بر این‌که این محموله‌های قاچاق پوشاک دست دوم را ضبط خواهیم کرد، با مغازه‌های عمده‌فروشی غیرقانونی آن هم برخورد می‌کنیم، چنان‌که سال گذشته نیز با چند مغازه عمده‌فروشی برخورد کردیم.

وی به تفاهم‌نامه کمیسیون و اتحادیه پوشاک اشاره کرد و افزود: با اتحادیه تفاهم‌نامه نوشتیم که ظرف مدت دو ماه یعنی تا اردیبهشت ابتدا آن واحدهای صنفی که مشغول فعالیت هستند، پروانه خود را تبدیل به واحد صنفی حق فروش کنند، چراکه عمده تخلفات در واحدهای بدون پروانه است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران تصریح کرد: اتحادیه در حال حاضر خودش تقاضای مهلت کرده است و ما نیز سال گذشته واحدهای بدون پروانه‌ را جمع کرده و با آنان برخورد کردیم؛ خود اتحادیه هم خواهان جمع‌آوری این فروشگاه‌های بدون پروانه است و اخطار لازم را به آنان ارائه کرده است.

پوراحمد نژاد تصریح کرد: پوشاک تاناکورا به شکل گونی و لابه‌لای محموله‌ها وارد می‌شود و حداقل‌های آن نیز قابل قبول نیست؛ حتی بخشی از پوشاک دست دومی که وارد می‌کنند، بدون بسته‌بندی ورود پیدا می‌کند و در اینجا عملیات بسته‌بندی انجام می‌گیرد که مناسب نیست.

وی با تاکید بر این‌که هیچ‌کس حق فروش پوشاک دست دوم با عنوان تاناکورایی را ندارد، گفت: طبق نظر وزارت بهداشت، پوشاک دست دوم در بهترین شرایط نیز حاوی بیماری پوستی خواهد بود و ما نیز با مصادیقی که برای سلامت مردم مشکل‌آفرین باشد، برخورد می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر