jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۴۴۷۰ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۰

شبکه تلویزیونی سی ان ان به نقل از مقامات نظامی آمریکایی گزارش داد: گروه تروریستی داعش وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

داعش وضعیت فوق العاده اعلام کرد

به گزارش جام جم آنلاین ،سی ان ان امروز با انتشار این خبر گزارش داد: مقامات نظامی آمریکایی که از نزدیک شرایط را تحت نظر دارند، می گویند داعش بر این باور است که آنها در شهر 'رقه'، مرکز خلافت خود خوانده داعش، بزودی تحت محاصره قرار خواهد گرفت.

سرهنگ 'استیو وارن' سخنگوی ائتلاف به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی آمریکا به خبرنگاران گفت:' حال به هر منظوری، ما وضعیت فوق العاده را در رقه مشاهده کرده ایم.'

وی افزود: 'از اینکه دشمن چنین احساس خطر کرده است، آگاه هستیم.'

سی ان ان گزارش داد شواهد حاکی از تحرکات نیروهای داعش در اطراف شهر (رقه) است و آنها تلاش می کنند در برخی مناطق پوشش هایی را در مقابل حملات احتمالی هوایی و زمینی ایجاد کنند.

این سخنگوی ائتلاف آمریکایی درجمع خبرنگاران مدعی شد: 'آنها (داعش) شاهد آن هستندکه 'نیروی های دمکراتیک سوری' درکنار 'ائتلاف عرب سوری'، دو جناح شرقی و غربی آنها را با مانورهای خود تحت پوشش قرار داده اند. '

وی در ادامه افزود:' هردو بخش از سوی داعش بشدت تحت تدابیر امنیتی قرار گرفته و نیروهای دمکراتیک سوریه قادر هستند، خود نیروی لازم برا ی حمله به این مناطق را داشته باشند.'
بنابراین گزارش، سخنگوی ائتلاف آمریکای همچنین گفت: ائتلاف (به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی آمریکا) معتقد است داعش درحال پاسخ دادن به این مانورها است، گزارش هایی داشته ایم که داعش درحال تغییر دادن توانایی هایی رزمی خود است و من گمان می کنم که آنها به این می اندیشند که بعد چه خواهد شد، و ما گزارش هایی از آنها در مورد تغییر مواضع نیروها، چه در داخل شهر و چه در خارج از شهر دریافت کرده ایم.

شهر رقه مرکز استان رقه در شمال شرق سوریه است و در سال 2013 میلادی و در جریان درگیری های داخلی در سوریه، در ابتدا به دست گروه تروریستی 'جبهه النصره' افتاد و پس از آن گروه تکفیری- تروریستی داعش مرکزیت به اصطلاح خلافت خود را در این شهر قرار داد.

'ریچارد کلارک'' Richard Clarke مسئول مبارزه با تروریسم کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری جرج بوش در گزارش تحقیقی سی.ان.ان که در مورخ 10 آبان ماه 1394 از این شبکه تلویزیونی پخش شد، آمریکا را مسبب بوجود آمدن گروه تکفیری - تروریستی داعش دانست.

کلارک در آن تاریخ بصراحت به سی ان ان گفت: 'اگر آمریکا به عراق تجاوز نظامی نکرده بود ، امروز داعشی وجود نداشت، داعش برآمده از تجاوز مستقیم نظامی آمریکا در عراق است.'

کلارک در آن ویژه برنامه که توسط 'فرید زکریا' تهیه شده بود همچنین اعتراف کرد: 'آمریکا در جنگ عراق مرتکب جنایت جنگی شده است.'

ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر