jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۳۴۹ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

زندانی فراری با تشکیل باند سرقت به بهانه فروش سکه‌های عتیقه، از خریداران سرقت می‌کرد.

به گزارش جام‌جم، چندی پیش مردی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان شازند استان مرکزی از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی در اظهاراتش به پلیس گفت: چند روز پیش پیامک‌هایی ازطریق تلفن همراهم دریافت کردم که در آن نوشته شده بود من یک روستایی‌ام. در هنگام حفاری مزرعه‌ام خمره‌های طلا پیدا کرده‌ام. تصمیم گرفتم بعد از استخاره گرفتن، بخشی از این سکه‌های طلا را به فردی بدهم. استخاره‌ام خوب آمد و تصمیم به فروش سکه‌ها به مبلغی پایین گرفتم. قرعه به نام شما افتاده است و می‌خواهم سکه‌ها را به شما بفروشم.

وی اضافه کرد: در ادامه زمانی که پیامک‌های مشابه دیگری هم از همان شماره دریافت کردم، احتمال دادم گفته‌های فرستنده پیامک درست باشد. فریبش را خوردم و در تماس با او به ملاقاتش رفتم. او در محل قرار پول‌هایم را گرفت و بی‌آن‌که سکه‌ای به من بپردازد، همراه همدستانش سوار خودرویی شد و فرار کردند.

چند روز پیش ردپای یک متهم سابقه‌دار را در این زمینه به‌دست آوردند. او تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفت و دستگیر شد. ماموران متوجه شدند او از افراد سابقه‌دار است که چهار ماه پیش نیز با گرفتن مرخصی از زندان خارج شده و گریخته بود.

متهم در ادامه بازجویی‌ها به تشکیل یک باند و کلاهبرداری از مردم پنج شهر اعتراف کرد و گفت: پس ازفرار از زندان باندی را به اتفاق افرادی که سابقه‌دار بودند، تشکیل دادم. بعد با ارسال پیامک‌های دروغین به مردم در شهرهای دزفول، قم، اندیمشک، کرج و شازند آنها را به بهانه خرید سکه‌های طلا فریب می‌دادیم.

سرهنگ بیژن جنتی، فرمانده انتظامی شهرستان شازند در این باره گفت: با اعتراف این متهم، برای اوقرار قانونی صادر شد. تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضای این باند ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر