jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۲۵۴ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مجلس ملی (مجلس سفلی)‌ فرانسه با طرح رای عدم اعتماد به دولت مخالفت کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که تیم اجرایی سوسیالیست‌ها از ماده قانونی برای پیشبرد طرح اصلاحات جنجالی کارگری استفاده کردند.

جناح مخالف راست میانه که این درخواست را کرده بود، موفق به کسب 246 رای نمایندگان مجمع ملی فرانسه شد ولی نتوانست حد نصاب 288 رای لازم را برای پایین کشیدن دولت از قدرت به دست آورد. مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه با توسل به ماده 3ـ49 قانون اساسی توانست بدون رای پارلمان، قانون جنجالی اصلاحات کار را تصویب کند.

وی پیش از رای‌گیری عدم اعتماد گفت: «این اصلاح پیشرفت اجتماعی است و برای کشور ما اهمیت دارد.»/ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر