jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۰۶۷ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دکتر عبدالعلی علی‌عسکری متولد 1337 دارای دیپلم ریاضی، کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک از دانشگاه امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)،کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه تهران و دکترای مهندسی صنایع با گرایش سیستم و بهره‌وری از دانشگاه علم و صنعت است .

وی از نوجوانی در فعالیت‌های انقلابی ضد رژیم شاه حضور داشت و به همین دلیل در 16 سالگی از سوی ساواک دستگیر شد. در دوران دانشجویی نیز به فعالیت و مبارزه علیه رژیم شاه ادامه داد و با برخی از همفکران خود به تشکیل گروهی با مشی فعالیت سیاسی بر ضد رژیم پهلوی و تبعیت از امام(ره) و روحانیت اقدام کرد. در اوایل سال 1357 همراه با تعدادی از اعضای این گروه در شیراز دستگیر و به کمیته مشترک ضد خرابکاری و سپس به زندان‌های اوین و قصر منتقل شد و تا 2 بهمن 1357 در زندان بود که با هجوم مردم به زندان آزاد شد.

دکترعلی عسکری علاوه بر حضور در جبهه‌های جنگ در دوران دفاع مقدس، مدتی در عرصه‌های مدیریتی در حوزه صنایع هوا فضا خدمت کرد و پس از آن منشأ خدمات ارزنده‌ای در بخش‌های مختلف بود که دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعاملی سازمان مراکز ایرانگردی و جهانگردی، مشاور رئیس جمهور (1373)، مدیرعاملی بنیاد فرهنگی پژوهشی غرب شناسی، معاونت آموزشی سازمان و ریاست دانشکده صداوسیما (1382)، معاونت توسعه و فناوری رسانه صداوسیما و پایه‌گذاری جریان پرشتاب تبدیل سیستم آنالوگ به دیجیتال در کشور و همچنین مشاور رئیس قوه قضاییه، بخشی از تجارب مدیریتی اوست.

وی اخیرا مشاور رئیس سازمان صداوسیما بود و کتاب‌ها و مقالات متعددی نیز در حوزه‌های رسانه، مدیریت، فناوری نوین، تولید در کلاس جهانی و الگوی نظام اسلامی دارد. او در عین حال عضو هیات علمی دانشگاه صداوسیماست.

او طی دوره‌های مختلف کاری به عناوین و افتخارات متعددی دست یافت، از جمله در اتحادیه رادیو و تلویزیونی آسیا و اقیانوسیه به عنوان مهندس برتر انتخاب شد. جایزه مدیر جهادی از دیگر نشان‌هایی است که بر سینه او می‌درخشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر