jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۹۶۲ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بازار راکد لوازم خانگی که فروش کارت اعتباری خرید کالا هم نتوانسته تأثیری در رونق آن داشته باشد، این روزها شاهد افزایش 15 درصدی قیمت محصولات توسط برخی تولید‌کنندگان است.

طرح ویژه کارت اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی که در قالب بسته خروج از رکود قرار بود پاییز سال 94 اجرایی شود در نهایت با کش و قوس‌های بسیار فروردین ماه امسال برای ایجاد رونق بازار اجرایی شد. عمده تولیدکنندگان و البته مردم از همان روزهای نخست اجرای این طرح، آن را گامی مهم برای رفع رکود در سطح بازار نمی‌دانستند ومعتقد بودند دولت باید سیاست جدی را برای حمایت از تولیدکنندگان و رفع رکود بازار به‌کار گیرد.

به گزارش تسنیم، فتاحی یکی از تولیدکنندگان لوازم خانگی در همین ارتباط به تسنیم می‌گوید: ما از روز نخست اجرای طرح تا امروز توانسته‌ایم فقط دو عدد کالا با کارت اعتباری خرید کالا بفروشیم، اما نکته قابل تأمل این است که پول فروش این کالا اول به بانک مرکزی رفته و بعدا به حساب کارخانه‌دار واریز می‌شود.

وی با بیان این‌که قرار بود بانک مرکزی ظرف یک هفته این پول‌ها را به حساب تولیدکنندگانی که اجناس خود را در قالب کارت اعتباری فروخته‌اند واریز کند، گفت: در حال حاضر حدود 12 روز از فروش می‌گذرد و هنوز بانک مرکزی پولی به حساب ما واریز نکرده است.

این تولیدکننده لوازم خانگی تصریح کرد: متأسفانه برخی با رابطه این کارت‌ها را در فروشگاه‌ها نقد و آن را صرف موارد دیگر می‌کنند که این موضوع خود مشکلاتی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است به نوعی برخی مردم با کارت‌های اعتباری کالایی خریداری نمی‌کنند و فقط به نقد کردن آنها اقدام می‌کنند.

فتاحی با اعلام این‌که سایر تولیدکنندگان هم فروش خوبی در حوزه کارت‌های اعتباری خرید کالا ندارند، افزود: فقط برخی از تولیدکنندگانی که فروشگاه دارند تعدادی از اجناس خود را فروخته‌اند.

وی درخصوص تغییرات قیمتی در برخی از اقلام لوازم خانگی هم گفت: امروز بازار در شرایط رکود قرار داشته و اگر کسی به بهانه افزایش هزینه‌های سربار قیمت محصولات خود را افزایش دهد امکان فروش آن محصولات را در سطح بازار نخواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر