jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۹۰۳۷۷۵ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۵:۳۳

رییس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با وزیر تجارت اسپانیا به او اطمینان داد سرمایه‌گذاری در ایران در زمان کمی به سودآوری خواهد انجامید و از قطعات خودرو و پوشاک به عنوان محورهای فعالیت اسپانیا در ایران نام برد.

بانک‌های معتبر اسپانیایی را روانه ایران می‌کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، ولی‌ا... افخمی‌راد در دیدار با «جیم گارسیا لگاز پونس» گفت: شرکت‌های اسپانیایی در زمینه طراحی و تولید به ویژه در صنایع قطعات خودرو و پوشاک در ایران سرمایه‌گذاری کنند و مطمئن باشند که با توجه به مزایای سرمایه‌گذاری در ایران مانند معافیت 20 ساله از مالیات در مناطق آزاد، به منفعت خواهند رسید.

افخمی‌راد سودآوری سرمایه‌گذاری شرکت‌های اسپانیایی در ایران را تضمین کرد و یادآور شد: ایران در زمینه تولید قطعات خودرو به پیشرفت‌های مهمی دست یافته که اگر اسپانیا در این بخش سرمایه‌گذاری کند منفعت هر دو طرف تامین خواهد شد.

رییس سازمان توسعه تجارت به اقدامات وزارت صنعت برای پیش‌گیری از قاچاق و شفاف‌سازی تجارت نیز اشاره کرد و افزود: سرمایه‌گذاری در صنعت پوشاک نیز از جمله اولویت‌های کشور ما به شمار می‌رود ضمن اینکه برندهای مطرح اسپانیایی در زمینه پوشاک می‌توانند در ایران سرمایه‌گذاری کنند و یا به شرکت‌های ایرانی عرضه‌کننده آن برندها نمایندگی فروش اعطا کنند؛ چرا که طبق بخشنامه معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، فروشگاه‌های عرضه‌کننده برندهای خارجی ملزم به داشتن نمایندگی آن برندها هستند.

وی دریافت نمایندگی برندهای خارجی را یکی از مشکلات کشور در زمان تحریم دانست و خواستار رسیدگی و رفع این مشکل از سوی اسپانیا شد.

افخمی‌راد در پایان با بیان اینکه حجم تجارت دو کشور به اندازه ظرفیت‌های آنها نیست، خاطرنشان کرد: برای توسعه همکاری‌های اقتصادی لازم است نقشه راه فراهم شود تا بر اساس آن آینده همکاری‌ها ترسیم و گسترش روابط تجاری ریل‌گذاری شود.

ایران در بارسلون نمایشگاه برگزار می‌کند

«جیم گارسیا لگاز پونس» وزیر تجارت اسپانیا نیز در این دیدار وعده حل مشکلات ارتباط بانک‌های اسپانیایی با ایران را داد و گفت: ما در اسپانیا بانک‌ها معتبری داریم که می‌توانند به ایران برای توسعه روابط بانکی کمک کنند، به زودی ما این بانک‌ها را برای مذاکره با طرف‌های ایرانی روانه تهران می‌کنیم.

وی با استقبال از پیشنهاد افخمی‌راد برای سرمایه‌گذاری اسپانیا در صنعت پوشاک و صنعت ساخت قطعات خودرو گفت: اسپانیا نیز تمایل دارد در این زمینه‌ها با ایران وارد همکاری شود.

وزیر تجارت اسپانیا در ادامه این جلسه برگزاری نمایشگاه‌ها را از جمله اقدامات مهم برای توسعه روابط دانست و تاکید کرد: ما آمادگی داریم برای ایران امکان برگزاری دو نمایشگاه در بارسلون را فراهم کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر