jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۱۵۳ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

درحالی که هنوز آمریکا مجوز فروش هواپیما به ایرباس را نداده، مباحث مربوط به فاینانس خرید 118 فروند هواپیما از این شرکت همچنان بزرگ‌ترین علامت سوال این قرارداد است.

به گزارش تسنیم، آلن ویدالیس، وزیر حمل و نقل فرانسه اواخر ماه قبل در حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که مشکلات بانکی با ایران همچنان باقی مانده است، گفته بود: مشکلاتی در حوزه بانکی باقی است، اما هم ایران و هم فرانسوی‌ها می‌خواهند این مشکلات را هرچه زودتر برطرف کنند.

در ادامه و اوایل ماه جاری نیز رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که هیچ روحیه بازدارنده‌ای از سوی اروپایی‌ها برای ممانعت از اجرا و نهایی شدن پیش‌قرارداد 118 فروند ایرباس مشاهده نمی‌کنیم، گفت: در مرحله نخست هواپیماهای خانواده ایرباس 330 و 320 در سال جاری میلادی وارد کشور می‌شود.

عابدزاده با بیان این‌که طبق پیش‌قرارداد هما و ایرباس قرار است امسال پنج تا هشت فروند هواپیما تحویل ‌شود، اظهار کرد: امیدواریم هرچه زودتر مشکل تامین مالی و فاینانس خرید این هواپیما از سوی موسسات و نهادهایی که قرار است فاینانس این هواپیما را تامین کنند، برطرف شود.

در حالی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن قرارداد خرید هواپیما از ایرباس طی ماه آینده خبر داده بود که مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدواریم تا دو ماه آینده موضوع جذب فاینانس برای هواپیماهای ایرباس و ای‌تی‌آر (ATR) نهایی شود.

پرورش با بیان این‌که مذاکرات نهایی شدن قرارداد ایرباس در حال انجام است، افزود: روند اخذ مجوز اوفک نیز از سوی ایرباس در حال پیگیری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر