jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۰۲۸۷۴ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

تیزهوشی دادیار ویژه سرقت برای شناسایی زن تبهکار، راز فعالیت پنج باند سرقت را در تهران فاش کرد.

به گزارش جام‌جم، روز‌های پایانی فروردین امسال زن جوانی برای پیگیری پرونده قضایی خود به یکی از شعبات دادسرای ناحیه 34 تهران رفته بود که دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب 34 تهران با مشاهده این زن، او را شناخت و متوجه شد او یک دزد حرفه‌ای بوده که تحت‌تعقیب پلیس قرار دارد.

قاضی سیدمحمود محمدی با پی بردن به این موضوع ماجرا را به سرپرست دادسرا اطلاع داد و با هماهنگی قضایی این زن بازداشت شد.

زن بازداشت‌شده در تحقیقات مدعی بود اشتباهی دستگیر شده و خودش قربانی زورگیران شده و برای شکایت به دادسرا آمده است. با انتقال متهم به پلیس آگاهی و با توجه به انکارهای او ، در بررسی سوابق کیفری‌اش معلوم شد وی دارای چند فقره سابقه کیفری در زمینه مصرف شیشه، خرید و فروش آن، سرقت و زورگیری است.

در ادامه تحقیقات زن جوان که راهی برای پنهان کردن حقیقت نداشت قفل سکوت خود را شکست و راز فعالیت پنج باند تبهکاری را که در آن عضویت داشت، فاش کرد.

متهم زن در جریان تحقیقات گفت: پنج سال پیش به‌دلیل مشکلات مالی خانواده‌ام و اعتیاد پدرم، به امید زندگی بهتر از خانه فرار کردم، اما از چاله به چاه افتادم. چند هفته در خیابان‌های تهران سرگردان بوده و با گدایی روزگار می‌گذراندم. در همین گیر و دار بود که با زنی آشنا شدم که بدبختی‌هایم از آن زمان شروع شد.

وی اضافه کرد: او مرا برای این‌که جا و مکان و غذایی برای خوردن داشته باشم گرفتار باندهای فساد کرد. بعد از آن با یک دزد زورگیر آشنا شدم. چند بار دستگیر و روانه زندان شدم تا این‌که ازدواج کرده و صاحب فرزند شدم. بعد از مادر شدن، موادمخدر را ترک کردم. هنوز نتوانسته‌ام برای فرزندم شناسنامه بگیرم.

از یک سال و نیم گذشته نیز در دو باند که به روش بی‌هوش کردن از رانندگان سرقت می‌کردند، به عنوان طعمه فعالیت می‌کنم. برای سرقت اموال رانندگان ابتدا تعدادی قرص خواب‌آور از داروخانه می‌خریدم و داخل آمیوه می‌ریختم.

بعد به عنوان مسافر شیک‌پوش در کمین مردان هوسران قرار می‌گرفتم. پس از طی مسافتی رانندگان را بی‌هوش و اموالشان را سرقت می‌کردم. من عضو باندهای خرید و فروش اشیای عتیقه نیز هستم. با اعتراف این زن، همدستان وی تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفتند تا این‌که چند روز پیش ماموران توانستند در عملیات‌ جداگانه شش زن دیگر را که در زمینه سرقت از رانندگان، زورگیری و خرید و فروش موادمخدر فعالیت داشتند، همراه 14 مرد که با آنها همدست بودند، دستگیر کنند. این افراد در جریان تحقیقات پلیسی ـ قضایی به سرقت، زورگیری، بی‌هوش کردن رانندگان هوسران، فروش شیشه و تولید آن اعتراف کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر