رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در گفتگو با جام جم آنلاین:

بنزین 1500 تومانی تاثیری بر تورم ندارد/ بنزین دو نرخی قابل اجرا نیست

در صورت ابلاغ مصوبه مجلس به دولت

بنزین از مهر ماه دو نرخی می‌شود

معاون وزیر نفت اعلام کرد: درصورت ابلاغ مصوبه مجلس، از سوی دولت بنزین از مهر دو نرخی عرضه خواهد شد.
کد خبر: ۹۰۱۷۲۲
بنزین از مهر ماه دو نرخی می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین ، عباس کاظمی افزود: براساس تجربه، مردم رغبتی به استفاده از بنزین نرخ دوم ندارند و کمتر از 2 درصد مردم مصرف‌کننده این بنزین خواهند بود.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده های نفتی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت نفت اضافه کرد: همچنان بر این باوریم که بهترین گزینه برای عرضه بنزین، تک نرخی بودن است و قطعا ما پیشنهادی برای دو نرخی بودن ارائه نخواهیم کرد و در کمیسیون ها و هیئت دولت از این موضع دفاع خواهیم کرد.

کاظمی با اشاره به آثار منفی دو نرخی شدن بنزین گفت: آثار منفی این طرح را در بخش حمل و نقل شاهد خواهیم بود، چون متاسفانه محاسبات حمل و نقل براساس نرخ دوم صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان این که قیمت بنزین افزایش پیدا نخواهد کرد، گفت: همچنان باوجود پایین آمدن قیمت جهانی نفت برای بنزین یارانه پرداخت می کنیم ولی برنامه‌ای برای افزایش مجدد نرخ بنزین در دولت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بنزین برپایه قیمت فوب خلیج فارس 1180تومان خریداری می‌شود، افزود: باید به این قیمت 23 درصد مالیات بر ارزش افزوده، 100 تومان عوارض هر لیتر بنزین به گمرک، هزینه خطوط انتقال و توزیع در جایگاه ها را هم اضافه کرد که طبق این محاسبه همچنان ما برای عرضه بنزین به قیمت هزار تومان فعلی یارانه پرداخت می‌‌کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها