jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۹۷۱۵۰ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۶

کاروان ایران با نام " کاروان فرهنگی ورزشی منا" در بازی های پارالمپیک 2016 ریو شرکت می کند.

شعار و نام کاروان پارالمپیک ایران اعلام شد

به گزارش جام جم ورزشی ، رئیس کمیته ملی پارالمپیک از انتخاب شعار و نام کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو خبر داد و گفت: این کاروان با شعار «توکل، اراده و افتخار» و با نام «کاروان فرهنگی ورزشی منا» در این بازی‌ها حضور خواهد داشت.

محمود خسروی‌وفا در مورد دلایل انتخاب شعار «توکل، اراده و افتخار»، اظهار داشت: بی‌شک توکل یک ویژگی و فاکتور همیشگی در ورزشکاران ایران بوده که با تکیه به آن در میادین ورزشی ظاهر می‌شوند. در مورد اراده هم باید بگویم تا زمانی که این ویژگی در ورزشکاری نباشد و همتی صورت نگیرد، یقیناً نتیجه‌ای هم حاصل نخواهد شد.

وی افزود: زمانی که توکل و اراده در کنار هم قرار بگیرد و به معنای واقعی برای یک ورزشکار نهادینه و اجرا شود، نتیجه مورد نظر که همانا دستیابی به افتخار است، حاصل خواهد شد. بر همین اساس «توکل، اراده و افتخار» را شعار کاروان ایران برای پارالمپیک ۲۰۱۶ قرار دادیم.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک همچنین این پرسش که چه عاملی سبب انتخاب نام «فرهنگی ورزشی منا» برای کاروان اعزامی به پارالمپیک ریو شده است، گفت: پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک شهریور ماه در ریو برگزار می‌شود. زمان برگزاری این بازی‌ها با مراسم حج، عید قربان و عید غدیر همزمانی پیدا کرده است؛ ضمن اینکه به یاد داریم سال گذشته در چنین ایامی فاجعه منا رخ داد و طی آن تعداد زیادی از حجاج هموطنانمان در کنار حجاج دیگر کشورها به شهادت رسیدند به همین دلیل و برای گرامیداشت ایام حج و یاد شهدای حجاج‌، این نام را برای کاروان کشورمان انتخاب کردیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر