jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۹۷۱۵۰   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۶

کاروان ایران با نام " کاروان فرهنگی ورزشی منا" در بازی های پارالمپیک 2016 ریو شرکت می کند.

شعار و نام کاروان پارالمپیک ایران اعلام شد

به گزارش جام جم ورزشی ، رئیس کمیته ملی پارالمپیک از انتخاب شعار و نام کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو خبر داد و گفت: این کاروان با شعار «توکل، اراده و افتخار» و با نام «کاروان فرهنگی ورزشی منا» در این بازی‌ها حضور خواهد داشت.

محمود خسروی‌وفا در مورد دلایل انتخاب شعار «توکل، اراده و افتخار»، اظهار داشت: بی‌شک توکل یک ویژگی و فاکتور همیشگی در ورزشکاران ایران بوده که با تکیه به آن در میادین ورزشی ظاهر می‌شوند. در مورد اراده هم باید بگویم تا زمانی که این ویژگی در ورزشکاری نباشد و همتی صورت نگیرد، یقیناً نتیجه‌ای هم حاصل نخواهد شد.

وی افزود: زمانی که توکل و اراده در کنار هم قرار بگیرد و به معنای واقعی برای یک ورزشکار نهادینه و اجرا شود، نتیجه مورد نظر که همانا دستیابی به افتخار است، حاصل خواهد شد. بر همین اساس «توکل، اراده و افتخار» را شعار کاروان ایران برای پارالمپیک ۲۰۱۶ قرار دادیم.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک همچنین این پرسش که چه عاملی سبب انتخاب نام «فرهنگی ورزشی منا» برای کاروان اعزامی به پارالمپیک ریو شده است، گفت: پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک شهریور ماه در ریو برگزار می‌شود. زمان برگزاری این بازی‌ها با مراسم حج، عید قربان و عید غدیر همزمانی پیدا کرده است؛ ضمن اینکه به یاد داریم سال گذشته در چنین ایامی فاجعه منا رخ داد و طی آن تعداد زیادی از حجاج هموطنانمان در کنار حجاج دیگر کشورها به شهادت رسیدند به همین دلیل و برای گرامیداشت ایام حج و یاد شهدای حجاج‌، این نام را برای کاروان کشورمان انتخاب کردیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر