jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۹۶۸۵۱ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۵:۱۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد:

کارشکنی سعودی ها در برپایی حج تمتع امسال

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متاسفانه دولت عربستان در چند ماه گذشته کارشکنی کرده است.

کارشکنی سعودی ها در برپایی حج تمتع امسال

به گزارش جام جم آنلاین ، علی جنتی در جمع خبرنگاران در حاشیه صبحانه کاری اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران افزود: هیئتی را برای مذاکره درخصوص حج تمتع امسال به عربستان فرستادیم و با جدیت هم پیگیری می کنیم که بتوانیم زائران را به مکه مکرمه اعزام کنیم.

وی گفت: متاسفانه در چند ماه گذشته دولت عربستان کارشکنی کرد زیرا مسئولان حج باید به آنجا می رفتند و قرارداد امضا می کردند اما برای این هیئت روادید صادر نکردند.

جنتی افزود: تا آنجا که بنده اطلاع دارم آن‌ها با مسائل مختلفی که ما مطرح کرده ایم، برخورد منفی داشته اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: برای اینکه هواپیماهای ما بتواند زائران را منتقل کند در حمل و نقل هوایی کارشکنی می کنند.

جنتی افزود: درباره روادید نیز کارشکنی می کنند و ما گفتیم اگر دولت سوئیس حافظ منافع شما در ایران است، باید در ایران روادید صادر کند.

وی گفت: دولت عربستان اصرار دارد که روادید در کشور ثالثی صادر شود و این به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست.

وزیر ارشاد اضافه کرد: برخوردهایی نیز در گذشته داشتند که بسیار توهین آمیز و تحقیر آمیز بوده است و ما به هیچ وجه نمی پذیریم.

جنتی افزود: در این مذاکرات، سازمان حج و زیارت را موظف کردیم که همه شرایط ما را به مقامات عربستانی بگویند و آن‌ها باید شرایط ما را بپذیرند تا این حج انجام شود و نباید بیش از این کارشکنی کنند.

وزیر ارشاد گفت: ما علیرغم آنکه زمان را از دست داده ایم تلاش و پیگیری می کنیم و اگر مقامات عربستان همراهی کنند حج را برگزار می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر