jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۳۳۷ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرد معتاد وقتی فهمید دوستش 111 میلیون تومان در حسابش پول دارد، نقشه قتل او را طراحی و اجرا کرد.

به گزارش جام‌جم، 18 دی‌ماه سال گذشته مردی با مراجعه به پلیس مشهد از ناپدید شدن پسرش خبر داد. او در شکایتش گفت: پسرم که با تاکسی در شهر کار می‌کرد، به طرز مرموزی ناپدید شده و تلفن همراهش هم خاموش است.

در پی این شکایت، پرونده‌ای در پلیس آگاهی تشکیل شد و مشخصات خودروی تاکسی پیکان در اختیار گشت‌های پلیس قرار گرفت. با گذشت چند روز از این شکایت، خودرویی که در خیابان طبرسی شمالی بدون سرنشین رها شده بود، پیدا وبا بررسی پلاک آن مشخص شد، متعلق به مرد ناپدید شده است. خودروی تاکسی به پارکینگ منتقل شد و خانواده مرد جوان، خودرو را شناسایی کرده و آن را با دستور قاضی تحویل گرفتند. بعد از انتقال خودرو به خانه، خانواده مرد ناپدید شده به جست‌وجوی آن پرداخته و در صندوق عقب با جسد پسرشان که در پتو پیچیده شده بود، مواجه شدند. با کشف جسد مرد 39ساله، موضوع به قاضی احمدی‌نژاد، بازپرس ویژه قتل مشهد اعلام شد و او همراه تیمی از کارآگاهان جنایی در خانه مورد نظر در منطقه احمدآباد حاضر شدند.

در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد بیش از دو هفته از مرگ این مرد می‌گذرد و آثار درگیری روی گردن او مشاهده می‌شود. پس از بررسی‌ها، جسد برای تعیین علت و زمان مرگ به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات کارآگاهان برای کشف راز این قتل آغاز شد.

تجسس‌های پلیس در این پرونده نشان داد، طی چند مرحله از کارت مقتول پول برداشت شده است که این موضوع احتمال قتل با انگیزه سرقت را مطرح کرد.

در مرحله دیگری از تحقیقات، ماموران با ردیابی تماس‌های مقتول به یکی از دوستان او به نام محسن مشکوک شده و او را احضار کردند که این مرد در بازجویی‌ها منکر هرگونه نقشی در این قتل شد.

ماموران جنایی که به اظهارات محسن مشکوک شده بودند، او را به طور نامحسوس زیر نظر گرفته و دریافتند تنها مظنون این جنایت اعتیاد شدیدی به موادمخدر دارد.

با بررسی دوربین‌های مداربسته بانک‌هایی که از خودپرداز آنها، پول‌های مقتول برداشت شده بود، رد پای سه پسر جوان به دست آمد و 21 فروردین امسال آنها دستگیر شدند. یکی از متهمان که پسر محسن است، در بازجویی‌ها گفت: پدرم کارت بانکی را به من داد و خواست از آن برداشت کنم. من هم با کمک دوستانم این کار را انجام دادیم. از ماجرای قتل هم بی‌اطلاع بودیم.

پس از این اظهارات، محسن دوباره دستگیر شد که در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد. مرد معتاد درباره انگیزه‌اش گفت: یک روز که با مقتول در حال صحبت بودم، مدعی شد 111 میلیون تومان در حسابش است. وسوسه شدم تا پول را سرقت کنم. 18 دی او را به محلی خلوت کشانده و ضربه محکمی به سرش زدم. بعد هم کیسه‌ای پلاستیکی روی سرش کشیده و خفه‌اش کردم. پس از مرگ کارت عابربانکش را دزدیده و جسد را داخل صندوق عقب خودرویش قرار دادم.

سرهنگ حمید رزمخواه، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با تائید این خبر گفت: تحقیقات از متهمان در پلیس آگاهی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر