jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۹۵۰۲۸   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۸:۲۲

مردی که از مسافران نوروزی در پایانه غرب تهران اقدام به اخاذی و کلاهبرداری می‌کرد، توسط ماموران کلانتری شناسایی و دستگیر شد.

مامور قلابی تهران دستگیر شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پی بروز چندین فقره اخاذی و کلاهبرداری از مسافران نوروزی در پایانه غرب تهران پرونده ای در این رابطه تشکیل و رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

در ادامه تیمی از ماموران تخصصی کلانتری پایانه غرب مسئولیت رسیدگی به پرونده را به عهده گرفتند و تحقیقات گسترده خود را آغاز کردند؛ تحقیقات پلیسی ادامه یافت تا اینکه ساعت 00:10 بامداد ، 13 فروردین ماه عوامل گشت پیاده این یگان حین گشت زنی در سالن پایانه ‏غرب مشاهده نمودند مردی حدودا 40 ساله که قبلا نیز توسط این کلانتری دستگیر و دارای ‏سوابق می باشد در حال صحبت با یکی از مسافران اهل یکی از شهرستان های غرب کشور است.

لذا ماموران جهت بررسی ‏موضوع به وی نزدیک شدند که شخص مورد نظر به محض مشاهده مامورین سریعا از فرد مسافر فاصله ‏می گیرد که توسط مامورین دستگیر و ‏در بررسی های انجام شده، مرد مسافر اعلام نمود: در ترمینال قصد تهیه بلیط و عزیمت ‏به شهرستان محل زندگیم بودم که شخص دستگیر شده در محوطه پایانه با بنده طرح ‏دوستی ریخته و خود را سروان نیروی انتظامی معرفی کرد.

مسافر ادامه داد: بعد ‏از اینکه فهمید من نتوانسته ام بلیط تهیه نمایم به قصد فریب به من گفت در یکی از ‏تعاونی های مسافر بری آشنا دارم و می توانم برایت بلیط تهیه نمایم.

شاکی گفت: ‏متهم بعد از حدود بیست دقیقه مراجعت و اظهار داشته است کارتش بیشتر از ۲۰۰هزار ‏تومان پول نمی دهد و امروز پول برداشت کرده است و با این شگرد مرا فریب داده و من نیز به وی اعتماد کرده و کارت عابر بانکم را در اختیارش گذاشتم تا پول را کارت به کارت نماید که وقتی متوجه شد ‏کارتم فاقد موجودی می‌باشد، تقاضای پول دستی کرد و در این حین خوشبختانه ‏مامورین شاهد ماجرا بودم سررسیدند و وی را دستگیر کردند.

متهم پس از دستگیری به کلانتری منتقل و تحت بازجویی های پلیسی قرار گرفت که در خلال بازجوئی های فنی مشخص شد متهم که «مهرداد» ۴۱ساله نام دارد از جاعلان مامورنمائی است که از مسافران پایانه غرب تهران تحت عنوان سروان ناجا اقدام به اخاذی و کلاهبرداری کرده که مشخص شد تاکنون بیش از 14مرتبه مرتکب این جرم شده است.

سرگرد علی طیبی رئیس کلانتری 209 پایانه غرب تهران با اعلام این خبر، افزود: ماموران پرونده مقدماتی متهم را تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی بنا به دستور مقام قضایی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر