jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۸۹۴۵۳۸   ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۹:۰۸

همانطور که پیش بینی می شد تیم بسکتبال پتروشیمی نخستین فینال از مجموعه دیدارهای فینال لیگ برتر بسکتبال مقابل نفت آبادان را با پیروزی پشت سر گذاشت.

کام شیرین پترو در نخستین فینال بسکتبالی

به گزارش جام جم ورزشی ، اولین دیدار از فینال لیگ برتر بسکتبال بین دو تیم پتروشیمی بندر امام و نفت آبادان در سالن اندیشه ماهشهر برگزار شد که پتروشیمی‌های میزبان در این دیدار نزدیک با نتیجه 77-71 نفتی‌ها را شکست دادند و اولین برد خود از دیدارهای نهایی لیگ را به دست آوردند. البته هر چند برد پتروشیمی مقابل نفت کاملا قابل پیش بینی بود اما نتیجه نزدیک 77 بر 71 نشان داد پتروشیمی بندر ماهشهر برای قهرمانی در فینال های بعدی کار بسیار سختی دارد. به خصوص اینکه نفتی ها در ابتدای این مسابقه بسیار خوش درخشیدند و خوب ظاهر شدند و به اصطلاح نفس پترو را گرفتند آن هم در شرایطی که ستاره بسکتبال ایران یعنی حامد حدادی برای نخستین بار برای پتروشیمی بازی کرد.

بر خلاف پیش‌بینی‌ها که تصور می‌شد پتروشیمی بتواند در فینال و البته در دیدارهای خانگی با امتیاز بیشتری مهمان خود را شکست دهد، اما دوری از شرایط مسابقه نیز کار دست پتروشیمی داد و باعث شد نفت با عملکردی خوب پا به پای میزبانش پیش بیاید. با این حال قدرت و تجربه بازیکنان میزبان به حریف که نخستین تجربه فینالش را پشت سر می‌گذارد چربید و در نهایت این پتروشیمی بود که با نتیجه 77-71 حریفش را شکست داد و توانست اولین برد را در فینال دشت کند.

در دیدار رده‌بندی لیگ نیز رقابت شیمیدر و شهرداری اراک پایاپای بود و در نهایت این تیم تهرانی بود که توانست با نتیجه 89-83 مهمانش را شکست دهد و یک گام به سکوی سوم مسابقه‌ها نزدیک شود.

دیدار دوم فینال و رده‌بندی لیگ فردا در ماهشهر و تهران برگزار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر