jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۵۱۰ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرد مالباخته چند ساعت پس از به سرقت رفتن اموالش، یکی از سارقان را شناسایی کرد و او را در جریان تعقیب و گریز به دام انداخت.

به گزارش جام‌جم، روز شنبه مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تهران تماس گرفت و از سرقت کیف و گوشی تلفن همراهش در یکی از محله‌های جنوبی تهران خبرداد . ماموران با حضور در محل سرقت به تحقیق از مالباخته پرداختند که وی در اظهاراتش گفت: در مسیر خانه بودم که دو پسر جوان که سرنشینان موتورسیکلتی بودند و یکی از آنها قمه‌ای به دست داشت، به من نزدیک شده و قمه را به سمتم گرفتندو مرا به کناری پرت کردند. آنها گوشی تلفن همراه و کیفم را که حاوی 150 هزار تومان پول، چکی به ارزش پنج میلیون تومان، دو کارت بانکی، مدارک اداری و سند تلفن همراهم بود، دزدیده و متواری شدند. به کمک موتورسواری آن دو را تعقیب کردم که در شلوغی شهر ناپدید شدند.

بعد از ظهر همان روز مالباخته با پلیس تماس گرفت و از دستگیری یکی از سارقان خبرداد .

در این مرحله مالباخته و شاکی پرونده دیروز برای ادامه تحقیقات به شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه34 تهران منتقل شدند. ابتدا شاکی به بازپرس غریب احمد زاده گفت: مرد جوان و همدستش با قمه به من حمله کردند و گوشی و کیفم را دزدیدند. بعد از ظهر روز سرقت سارق را در خیابان دیدم و او را پس از تعقیب و گریز با کمک مردم دستگیر کردم.

وی اضافه کرد: من از پول‌ها و اموال سرقتی به شرط این که گوشی سرقتی ام را پس بدهند، گذشت می‌کنم. زیرا تصاویر اعضای خانواده ام در آن گوشی ثبت بود.

در ادامه متهم جوان بازجویی و منکر سرقت اموال شاکی شد. او مدعی بود که شاکی وی را با جوان دیگری اشتباه گرفته است. تحقیقات پلیسی برای شناسایی و دستگیری متهم فراری ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر