jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۹۳۸۶۱ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۰:۴۷

دولت ژاپن برنامه ای را به ثبت رسانده که طبق آن از تابستان پیش رو گردشگران وارد شده به این کشور برای استفاده از انواع کالا و خدمات و انواع پرداخت های مورد نیازشان تنها به اثر انگشت و ثبت ان نیاز داشته باشند.

راهکار ژاپن برای حل مشکل پول نقد گردشگران

به گزارش جام جم کلیک ، این ایده بدون شک برای بازی ها المپیک-پارالمپیک ۲۰۲۰ که قرار است در توکیو برگزار شود می توان استرس تمامی گردشگران را راجع به حمل پول نقد و کارت اعتباری کاهش دهد. اجرای آزمایشی این سیستم در تابستان پیش رو می تواند تمامی ایرادات و مشکلات این سیستم را تا تاریخ برگزاری المپیک به صورت کامل مرتفع کند.

قرار است در فاز آزمایشی در بیش از ۳۰۰ مرکز بزرگ و کوچک توریستی شامل خرده فروشی ها تا فروشگاه های بزرگ، رستوران ها و سالن های تفریحی و ورزشی، اسکنر های اثر انگشت قرار بگیرد. البته همچنان برای استفاده از خدمات هتل ها همراه داشتن گذرنامه مورد نیاز است.

در اکتبر سال گدشته در فازی آزمایشی در پارک Huis Ten در ناکازاکی این طرح برای بچه هایی که برای استفاده از تجهیزات ورزشی مراجعه می کردند مورد استفاده قرار می گرفت و به گفته مسئول مربوطه به خوبی توانست هم در وقت صرفه جویی کند و هم مشکلات معمول در گم شدن پول و یا کیف را برای بچه ها مرتفع سازد.

در اخبار بانکی زاپن هم به گوش می رسد که بزودی خود پردازهای سطح شهر برای ارائه خدمات به کاربر ها و مشتریان تنها نیاز به اثر انگشت انها خواهند داشت.

منبع: نت نوشت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر