jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۹۳۸۶۱   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۰:۴۷

دولت ژاپن برنامه ای را به ثبت رسانده که طبق آن از تابستان پیش رو گردشگران وارد شده به این کشور برای استفاده از انواع کالا و خدمات و انواع پرداخت های مورد نیازشان تنها به اثر انگشت و ثبت ان نیاز داشته باشند.

راهکار ژاپن برای حل مشکل پول نقد گردشگران

به گزارش جام جم کلیک ، این ایده بدون شک برای بازی ها المپیک-پارالمپیک ۲۰۲۰ که قرار است در توکیو برگزار شود می توان استرس تمامی گردشگران را راجع به حمل پول نقد و کارت اعتباری کاهش دهد. اجرای آزمایشی این سیستم در تابستان پیش رو می تواند تمامی ایرادات و مشکلات این سیستم را تا تاریخ برگزاری المپیک به صورت کامل مرتفع کند.

قرار است در فاز آزمایشی در بیش از ۳۰۰ مرکز بزرگ و کوچک توریستی شامل خرده فروشی ها تا فروشگاه های بزرگ، رستوران ها و سالن های تفریحی و ورزشی، اسکنر های اثر انگشت قرار بگیرد. البته همچنان برای استفاده از خدمات هتل ها همراه داشتن گذرنامه مورد نیاز است.

در اکتبر سال گدشته در فازی آزمایشی در پارک Huis Ten در ناکازاکی این طرح برای بچه هایی که برای استفاده از تجهیزات ورزشی مراجعه می کردند مورد استفاده قرار می گرفت و به گفته مسئول مربوطه به خوبی توانست هم در وقت صرفه جویی کند و هم مشکلات معمول در گم شدن پول و یا کیف را برای بچه ها مرتفع سازد.

در اخبار بانکی زاپن هم به گوش می رسد که بزودی خود پردازهای سطح شهر برای ارائه خدمات به کاربر ها و مشتریان تنها نیاز به اثر انگشت انها خواهند داشت.

منبع: نت نوشت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر