jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۸۹۳۶۷۶ ۲۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۹:۱۰

در حالی که نگرانی های امنیتی صنعت گردشگری ترکیه را از رونق انداخته است مقامات این کشور خواستار افزایش ورود گردشگران ایرانی به ترکیه شدند.

برنامه ترکیه برای جذب گردشگران ایرانی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ، در حالی که نگرانی های امنیتی در ترکیه افزایش یافته و این مسئله موجب کاهش سفر روس ها و اروپایی ها به این کشور شده است، آنکارا به دنبال افزایش جذب گردشگران ایرانی است.

یک منبع دیپلماتیک ترک پس از سفر محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران به ترکیه در روز گذشته گفت: «(وزیر امور خارجه ترکیه) اعلام کرده که ما خواهان برقراری پروازهای بیشتر به مقصد ایران در زمینه روابط گردشگری دو جانبه هستیم.»

«وی (چاوش اوغلو) همچنین گفت که ترکیه خوشحال خواهد شد که ایرلاین های ایرانی اجازه داشته باشند به مناطق مختلف ترکیه پرواز کنند تا گردشگران ایرانی بتوانند به راحتی به ترکیه سفر نمایند.»

بر اساس آمارهای وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، تعداد ورود گردشگر به این کشور در ماه فوریه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با 10.32 درصد کاهش به 1.24 میلیون نفر رسید.

این بیشترین کاهش تعداد گردشگر از اکتبر 2006 تاکنون است. صنعت گردشگری ترکیه همچنین از سردی روابط ترکیه و روسیه آسیب دیده و این موضوع عامل اصلی کاهش بیش از پنجاه درصدی سفر گردشگران روس به ترکیه در طی این ماه بوده است.

شمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه در دو ماهه نخست سال جاری میلادی با 8.5 درصد کاهش به حدود 2.4 میلیون نفر رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر