jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۶۵۶ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

کارشناس امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: امسال از برگزاری مراسم اعتکاف به‌صورت لوکس و با صرف هزینه‌های بالا در مساجد استان جلوگیری می‌شود.

حجت‌الاسلام حسین کریمی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در اعتکاف رجبیه سال گذشته، برخی مساجد مشهد تا حدی پا را از پذیرایی ساده و مطابق با عرف این مراسم فراتر نهاده و این مراسم معنوی را با هزینه‌های بالا برگزار کردند.

وی با بیان این‌که هزینه معمول برگزاری مراسم اعتکاف برای هر نفر در مسجد 350 تا 400 هزار ریال است، اظهارکرد: برخی مساجد با ارائه وعده‌های غذایی گران‌قیمت در افطار و سحر، هزینه اعتکاف هر نفر را تا 700 هزار ریال رساندند که امسال از برگزاری این‌گونه مراسم جلوگیری خواهد شد.

حجت‌الاسلام کریمی گفت: 70درصد هزینه‌های برگزاری مراسم اعتکاف توسط خود معتکفان و 30 درصد توسط خیرین پرداخت می‌شود و اداره کل تبلیغات اسلامی هزینه‌های نرم افزاری این مراسم نظیر بسته‌های فرهنگی، مسابقات فرهنگی، سخنرانی، دعا و... را تامین می‌کند.

وی اضافه کرد: در برخی مساجد کل هزینه‌های اعتکاف توسط خیرین تامین می‌شود و علاوه بر آن مراکزی از سوی این اداره کل به مساجد معرفی می‌شود تا با هزینه کمتری امکانات پذیرایی از معتکفان را فراهم کنند.

این مسئول در اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این‌که امسال برای نخستین بار ثبت نام از مساجد متقاضی برگزاری اعتکاف و افراد شرکت کننده در این مراسم به صورت الکترونیکی انجام گرفته است، افزود: ثبت نام از مساجد متقاضی از طریق سایت www.etekaaf.ir از روز سه شنبه هفته جاری آغاز شده و تا پایان ماه فروردین ادامه دارد. حجت‌الاسلام کریمی تصریح کرد: ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در مراسم اعتکاف نیز از روز یکشنبه هفته آینده از طریق سایت مزبور آغاز شده و تا 30فروردین ادامه می‌یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر