jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۹۳۵۳۹ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۵

فوتبال ایران در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی که اولین رنکینگ سال ۹۵ به حساب می آید با دوپله صعود در رده چهل و دوم جهان قرار گرفت ضمن اینکه در میان تیم های آسیایی همچنان اول است.

جدیدترین رده بندی فیفا / فوتبال ایران چهل و دوم جهان شد

به گزارش جام جم ورزشی ، چهارمین رده بندی فوتبال کشورهای مختلف دنیا در سال ۲۰۱۶ امروز پنجشنبه از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) منتشر شد.

فوتبال ایران که در رده بندی ماه گذشته بدون تغییر جایگاه در رده چهل و چهارم باقی مانده بود در رده بندی جدید منتشر شده فیفا که اولین رنکینگ فوتبال ایران در سال جدید به حساب می آید، به لطف دو پیروزی برابر هند و عمان که در چارچوب دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برگزار شد با صعود مواجه شد.

در این رنکینگ فوتبال ایران با دو پله صعود و مجموع ۶۷۲ امتیاز در رده چهل و دوم جهان قرار گرفت ضمن اینکه در میان تیم های آسیایی همچنان اول است.

در این رنکینگ بعد از ایران، تیم استرالیا با ۶۰۱ امتیاز در رده ۵۰ قرار دارد. کره جنوبی با ۵۷۹ امتیاز جایگاه ۵۶ را به دست آورده و ژاپن هم با ۵۷۷ امتیاز در رده ۵۷ ایستاده است. عربستان هم با ۵۵۹ امتیاز در رده ۶۰ قرار دارد.

در رده بندی جدید فیفا و از میان تیم های آسیایی ازبکستان با ۵۴۹ امتیاز در رده ۶۶ قرار گرفته است. امارات با ۵۲۱ امتیاز در رده ۶۸ قرار دارد، چین و اردن هم به ترتیب با ۴۲۳ و ۴۱۸ امتیاز در رده های ۸۱ و ۸۲ قرار گرفته اند.

همچنین در رنکینگ جدید فیفا جایگاه ۱۰ تیم اول با تغییرات زیادی روبرو شده است طوریکه آرژانتین از رده دوم به اول صعود کرده و بلژیک که پیش از این صدرنشین بود در جایگاه دوم قرار گرفته است.

در سایر رده ها هم تغییراتی ایجاد شده است. رده بندی ۱۰ تیم اول جهان بر اساس رده بندی جدید فیفا به شرح زیر است:

۱- آرژانتین (۱۵۳۲ امتیاز)
۲- بلژیک (۱۳۵۲ امتیاز)
۳- شیلی (۱۳۴۸ امتیاز)
۴- کلمبیا (۱۳۳۷ امتیاز)
۵- آلمان (۱۳۰۹ امتیاز)
۶- اسپانیا (۱۲۷۷ امتیاز)
۷- برزیل (۱۲۵۱ امتیاز)
۸- پرتغال (۱۱۸۴ امتیاز)
۹- اروگوئه (۱۱۵۸ امتیاز)
۱۰- انگلیس (۱۰۶۹ امتیاز)

امیرمسعود جهانگرد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر