jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۴۳۳ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بازشماری آرا در ماکو ادامه دارد

تائید صحت انتخابات در 206 حوزه انتخابیه

شورای نگهبان با بررسی پنج حوزه انتخابیه باقیمانده، صحت انتخابات در 206 حوزه از 207 حوزه انتخابیه انتخابات مجلس را تائید کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در این جلسه نتایج تحقیقات و بررسی‌های میدانی در خصوص صحت برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس در پنج حوزه انتخابیه ایلام، یاسوج، پاکدشت، کهنوج، ماکو و چالدران اعلام شد.

سیامک ره پیک، سخنگوی هیات نظارت در گفت‌وگو با فارس ضمن اشاره به تائید انتخابات
از سوی این هیات گفت: پنج حوزه انتخاباتی مانده بود که نیاز به بازرسی یا بازشماری آرا داشتند و چهار حوزه نیازمند بازرسی بود و در ایام تعطیلات گروه‌های بازرسی اعزام شدند و این کار را انجام دادند. وی با اشاره به نیاز یک حوزه به بازشماری کل صندوق‌ها اظهار کرد: از این پنج حوزه اعضای شورای نگهبان نسبت به هر حوزه تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.همزمان نجات‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان هم اعلام کرد که نتیجه انتخابات در چهار حوزه دیگر تائید شد و در حوزه انتخابیه ماکو بازشماری آرا ادامه می‌یابد
.

همچنین به گزارش نسیم آنلاین، محمدحسین مقیمی، صبح دیروز در نشست خبری با رسانه‌های اصفهان گفت: از بین پنج منتخب حوزه انتخابیه اصفهان نفر اول، دوم، چهارم و پنجم تائید و انتخاب نفر سوم باطل اعلام شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتخاب نفر پنجم اصفهان و مبنای قانونی برای جایگزینی نفر سوم و همچنین این سوال که اگر آرای نفر سوم ابطال شده بود، باید همه برگه‌هایی که نام مینو خالقی در آن بوده باطل شده باشد، اظهار کرد: هیات‌های اجرایی وظیفه برگزاری انتخابات در همه مراحل را دارند، این مراحل در 201 حوزه مورد تائید شورای نگهبان بوده است، در اصفهان نیز اعلام کردند که انتخابات نفر سوم باطل شده و براساس قانون، داوطلب می‌تواند از شورای نگهبان علت ابطال را سوال کند و آنها موظف هستند که در این باره پاسخ دهند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: منتخب طی نامه‌ای به شورای نگهبان و نامه‌ای به رئیس‌جمهور مواردی را متذکر شد و ما در وزارت کشور نظرات خود را برای شورای نگهبان فرستادیم و منتظر پاسخ شورای نگهبان هستیم، متن نامه را نمی‌توانیم اعلام کنیم اما داوطلب می‌تواند به شورای نگهبان مراجعه کند، البته از 26 اسفند که آخرین جلسه شورای نگهبان بوده، هنوز جلسه‌ای برگزار نشده و به همین دلیل پاسخی نداده است.

با این حال سیامک ره‌پیک، سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات، دیروز در این باره گفت: در مورد حوزه انتخابیه اصفهان تصمیم شورای نگهبان براساس موازین قانونی بوده و در تصمیمات قبلی تغییری ایجاد نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر