jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۱۳۹۹   ۱۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۰:۴۳

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

ایران به برجام پایبند بوده است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ایران تا کنون به تعهدات خود براساس برجام پای بند مانده است.

ایران به برجام پایبند بوده است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، جان کربی در نشست خبری روزانه در این وزارتخانه گفت: ایران تا کنون به تعهدات خود براساس برجام پای بند مانده است.

خبرنگاری با اشاره به اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا درباره متعهد ماندن ایران به تعهدات خود و لزوم پای بندی آمریکا به تعهدات خود پرسید آیا ایران تا کنون به صورت کامل به تعهدات خود پای بند بود؟
کربی پاسخ داد: تاکنون بله.

وی در پاسخ به اشاره مجری در خصوص آزمایش های موشکی ایران گفت: بارها و بارها در این خصوص گفته شده است؛ آنچه که ما گفته ایم این است که این کار با تعهدات آنان همخوانی ندارد و ما با اظهارات پاور (سفیر آمریکا در سازمان ملل) موافقیم که این کار سرکشی در برابر قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است. این موضوع ربطی با برجام ندارد.

کربی ادامه داد: ما بیشتر راضی به این بودیم و خوشحال می شدیم که ببینم ایران دیگر فعالیت های بی ثبات کننده خود و حمایت از گروه های تروریستی و دنبال کردن فناوری موشک های بالستیک و آزمایش این فناوری ها را متوقف کند. قطعا ما خواستار متوقف شدن اینها هستیم ولی همچنان باور داریم که آنها به تعهدات خود بر اساس برجام پای بند هستند. با این حال، ما به دیگر اقداماتی که آنان انجام می دهند و مایه بی ثباتی منطقه می شوند، چشم نبسته ایم از جمله نقض دیگر تحریم ها و قطعنامه ها از این جمله هستند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: ما در این خصوص بسیار جدی هستیم، این اقدامات می بایست متوقف شوند. ما حضور قدرتمندی در منطقه داریم و دیگر ابزارها را نیز در اختیار داریم تا آنان را در خصوص این فعالیت های بی ثبات کننده به پاسخگویی واداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر