15 سال حبس با اعمال شاقه برای یک دانشجوی آمریکایی

دادگاه عالی کره شمالی دانشجوی آمریکایی متهم به خرابکاری در این کشور را به 15 سال حبس با اعمال شاقه محکوم کرد.
کد خبر: ۸۹۰۰۳۵
15 سال حبس با اعمال شاقه برای یک دانشجوی آمریکایی

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اوتو وارمبیر 21ساله، فارغ التحصیل دانشگاه ویرجینیا در جریان یک جلسه دادرسی یک ساعته در دادگاه عالی کره شمالی به اتهام خرابکاری به 15 سال حبس با اعمال شاقه محکوم شد.

بنا به اعلام مقامات کره شمالی این دانشجو قصد داشته یکی از بنرهای تبلیغاتی در هتل محل اقامتش را به درخواست یکی از آشنایان که می‌خواست این بنر را در کلیسایش نصب کند بدزد.

اخیرا نیز کره شمالی فیلمی را منتشر کرد که وی در مقابل دوربین به دزدیدن بنر تبلیغاتی اعتراف و از مقامات پیونگ یانگ عذرخواهی کرد.

این در حالی است که هنوز جزئیات بیشتری در این باره منتشر نشده است.

وارمبیر در حالی که تلاش می‌کرد اوایل ژانویه سال جاری میلادی از کره شمالی خارج شود، بازداشت شد. وی به همراه یک گروه گردشگری از نیویورک به عنوان یک گردشگر به کره شمالی رفته بود.

وارمبیر از آغاز جلسه دادگاه به جمعی از خبرنگاران در پیونگ یانگ گفت: تلاش کردم تا این بنر را که یک شعار سیاسی بر روی آن نوشته شده بود به عنوان یادگاری برای ما در یکی از دوستان ببرم که قصد داشت آن را در کلیسایش نصب کند.

کره شمالی اواخر ژانویه سال جاری میلادی از بازداشت این گردشگر آمریکایی خبر داد و گفت: اوتو وارمبیر با تبانی دولت آمریکا و به عنوان ابزار این کشور مرتکب یک جرم ضد دولتی شده است.

وارمبیر در هتل بین‌المللی "یانگاکدو" واقع در جزیره‌ای در رودخانه‌ای که از پیونگ یانگ عبور می‌کند، اقامت داشت.

وی در اظهاراتش گفت: یکی از اعضای این کلیسا به من پیشنهاد یک خودرو به ارزش 10 هزار دلار را داد. این شخص به من گفت که می‌خواهد این شعار را به عنوان یادگاری بر دیوار کلیسا نصب کند. من نیز در پاسخ به او گفته بودم که اگر بازداشت شوم و بازگشتم باید به عنوان یک کمک خیریه‌ای 200 هزار دلار به مادرم بپردازند.

وارمبیر گفت: پیشنهاد پول را پذیرفتم چرا که خانواده‌ام از مشکلات مالی شدید رنج می‌برند.

در موارد قبلی افرادی که در کره شمالی بازداشت شده‌اند و اعتراف کرده‌اند، اغلب پس از آزادی حرف‌هایشان را پس گرفته‌اند.

کره شمالی مرتبا واشنگتن و سئول را به اعزام جاسوس برای سرنگونی دولتش متهم می‌کند تا دولت کره جنوبی تحت رهبری آمریکا بتواند کنترل شبه جزیره کره را به عهده گیرد.

تورهای گردشگری آمریکا به کره شمالی قانونی هستند اما وزارت امور خارجه آمریکا به شدت توصیه می‌کند تا از این سفرها اجتناب شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها