jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۸۷۰۹۶   ۱۵ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۹:۲۴

وکیل متهم ردیف اول پرونده نفتی اعلام کرد

خودداری بانک خارجی از دریافت پول بابک زنجانی

وکیل متهم نفتی گفت: کارگزاران بانک مقصدی که قرار بود موکلم به آن وجه بدهی خود را واریز کند از دریافت و انتقال وجه خودداری کردند.

خودداری بانک خارجی از دریافت پول بابک زنجانی

به گزارش جام جم آنلاین، رسول کوهپایه زاده در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: این بانک مقصد خارجی از سوی بانک مرکزی و شرکت نفت برای واریز بدهی موکلم معرفی شده بود.

وی گفت: ‌براساس قوانین حقوق بین المللی زمانی که قرار است پولی از کشور مبدا به کشور مقصد دیگری واریز شود هر بانک ، کارگزارانی دارد و آنها هستند که پرداخت‌ها را به صورت ارزی انجام می دهند.

وکیل زنجانی ادامه داد:‌ بانکی که شرکت نفت معرفی کرده بود باید پول را از طریق کارگزارانش به حساب مشخص منتقل می کرد که در طول دو هفته اخیر وکلای زنجانی در خارج از کشور با این بانک مکاتبه داشتند تا شرایط واریز بدهی نفت فراهم شود.

کوهپایه زاده تصریح کرد: در چهارم مارس یعنی روز گذشته بانک معرفی شده خارجی نامه ای را به وکلای خارجی بابک زنجانی مبنی بر اینکه از دریافت وجوه معذور هستند،‌ابلاغ کرد.

وکیل متهم ردیف اول پرونده نفتی تاکید کرد: کارگزاران بانک خارجی معرفی شده از سوی شرکت نفت به وکلای زنجانی در خارج از کشور گفته اند به ما فرصتی بدهید تا موضوع را در هیئت مدیره مطرح کنیم و منتظر پاسخ آنها بمانیم.

دادگاههای بابک زنجانی در پرونده نفتی از ابتدای مهرماه سال جاری طی 25 جلسه علنی و یک جلسه غیر علنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها