Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
جامعه عمومی کد خبر: ۸۸۳۹۷۴ ۰۴ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۰

معاون ‌آموزش متوسطه ‌آموزش و پرورش گفت: تعطیلات نوروز سال ۹۵ از ۲۷ اسفند ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۱۳ فروردین ادامه دارد اما ارتباط آموزشی دانش‌آموزان با مدرسه قطع نمی‌شود زیرا تکالیف نوروزی پیش‌بینی شده است که یکنواخت نیست.

دبستانی ها پیک نوروزی ندارند ولی تکلیف دارند

به گزارش جام جم آنلاین ،علی زرافشان معاون ‌آموزش متوسطه وزیر ‌آموزش و پرورش در خصوص برنامه‌های نوروزی آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان اظهار داشت: برنامه‌های نوروزی برای دانش‌آموزان چندین سال است که غیرمتمرکز شده و به مدارس واگذار شده است.

وی با بیان اینکه ادارات آموزش و پرورش تکالیفی را با همکاری معلمان تولید کرده یا مدارس تکالیفی را تعیین می‌کنند، گفت: در حال حاضر در تکالیف نوروزی تنوعی ایجاد شده است.

زرافشان ادامه داد: وقتی پیک‌های شادی ایجاد شد، شکل تکالیف نوروزی را عوض کرد و یک فرهنگی در این تکالیف به وجود آمد که اکثراً فعالیت محور و مبتنی بر شرایط تعطیلات بوده و ضمن اینکه بیشتر به شکل گزارش‌نویسی است.

معاون ‌آموزش متوسطه وزیر ‌آموزش و پرورش تأکید کرد: البته بحث مذکور به جز برخی پایه‌های تحصیلی است که به جهت امتحانات کنکور سراسری و امتحانات نهایی ممکن است برای تعطیلات عید نیز فعالیت درسی بیشتری داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا امسال چیزی به عنوان تکلیف نوروزی داریم؟»، خاطرنشان کرد: تکلیف نوروزی سراسری نداریم اما تکلیف نوروزی به عنوان فعالیتی که مدرسه تعیین با تولید کند، داریم.

زرافشان با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان در تعطیلات نوروز بدون تکلیف نیستند، گفت: امسال نیز زمان تعطیلات نوروز بیشتر است یعنی تعطیلات نوروز سال ۹۵ از ۲۷ اسفند ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۱۳ فروردین ادامه دارد اما تلاش می‌کنیم ارتباط آموزشی دانش‌آموزان با مدرسه قطع نشود و این از طریق، تکالیف نوروزی است ولی به شکل سراسری و یکنواخت نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر