jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۸۰۳۳۳   ۲۰ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی اعتبارات رسانه ملی در لایحه بودجه سال 1395 پرداخت و از کاهش شدید بودجه عمرانی آن خبر داد.

بر اساس این گزارش، در پیوست مربوط به شرکت‌های دولتی لایحه بودجه سال 1395، درآمد اختصاصی صداوسیما 1500 میلیارد تومان برآورد شده که این رقم نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش یافته است.

با احتساب درآمد اختصاصی، صداوسیما در سال آینده باید 53 درصد از اعتبارات خود را از طریق مشارکت‌های بخش غیردولتی (پخش آگهی بازرگانی) تامین کند.

در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس به کاهش 21 درصدی بودجه عمرانی صداوسیما به عنوان نکته مهم در بودجه رسانه ملی اشاره شده است. مطابق این گزارش، از 12 ردیف طرح عمرانی رسانه ملی در سال آینده، اعتبار 9 ردیف نسبت به بودجه امسال کمتر شده است. به عنوان مثال اعتبار طرح جایگزینی و پیشرفته‌سازی تجهیزات فنی در لایحه بودجه سال آینده نسبت به رقم امسال، 33 درصد کاهش یافته است.

همچنین اعتبار ایجاد و توسعه مراکز تولید و پخش در سراسر کشور 21 درصد، بهبود و تکمیل پوشش شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی موجود 13 درصد، افزایش و تکمیل پوشش شبکه‌های رادیویی ای.ام 16 درصد، تعمیرات اساسی ساختمان‌های تهران 40 درصد و اعتبار تبدیل فناوری موجود به فناوری پیشرفته (آنالوگ به دیجیتال) 26 درصد کاهش پیدا کرده است.

در مجموع بودجه عمرانی صداوسیما از 316 میلیارد تومان در سال جاری، به 250 میلیارد تومان در سال آینده کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که کل بودجه عمرانی دولت برای سال آینده بشدت انبساطی لحاظ شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر