jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۹۸۰۰   ۱۸ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۱:۵۳

روایت بازار پسابرجامی مسکن

آپارتمان‌های ۶۰ متری در تهران چند؟

زمستان امسال، بازار مسکن با افزایش معاملات رو به رو شده است و سرمایه گذاران بیشتری برای ورود به بازار تمایل دارند.

آپارتمان‌های ۶۰ متری در تهران چند؟

به گزارش جام جم آنلاین ، فعالان بازار مسکن بر این عقیده‌اند که این بازار از حدود یک ماه پیش تاکنون با افزایش معاملات روبرو شده است و پیش بینی می‌شود که در سال آینده رونق به بازار مسکن بازگردد.

این در حالی است که دو سال از رکود بازار مسکن می‌گذرد و این بخش با مشکلات زیادی در ساخت و ساز و خرید وفروش واحدهای مسکونی روبرو شده است؛ هرچند که حباب قیمت‌ها در این مدت شکسته و بازار با کاهش قیمت مواجه شده است اما به نظر می‌رسد در دوره جدید اقتصادی، سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای حضور در بخش مسکن دارند.

سازندگان مسکن از ماه‌های قبل عنوان کرده بودند که رکود مسکن باید به پایان برسد، در غیراین صورت تقاضای مسکن در سال‌های آینده با مشکلات جدی روبرو خواهد شد. با این وجود، بازهم تولید نسبت به سال گذشته تغییری نیافت و در پاییز امسال هم مسکن درگیر رکود بود.

اما گزار‌ش‌ها حاکی از آن است که بازار مسکن با شروع زمستان امسال با تحولاتی روبرو شده و حتی گزارش‌های بانک مرکزی هم این موضوع را تایید می‌کند به طوری که در دی ماه سال ۱۳۹۴، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۶ هزار و ۳۱۸ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۲۹.۱ و ۸.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

این خبر خوبی برای فعالان واقعی بازار مسکن است و نوید این را می‌دهد که سال آینده بازار مسکن روزهای متفاوتی داشته باشد و با افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری مواجه شود. البته نکته‌ای که در این میان باید به آن توجه شود، جلوگیری از افزایش قیمت کاذب مسکن و تورم در این بخش است که این موضوع نیز اتخاذ تدابیر ویژه توسط وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط را می‌طلبد.

نرخ واحدهای ۶۰ متری در برخی محله‌های تهران

واحدی ۶۵ متری و نوساز در شمس آباد-بلوار بیژن با همه امکانات متری ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و در شریعتی - ترکمنستان واحدی ۶۳ متری و دوخوابه با پارکینگ وانباری، ۳۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

در کسری، پونک - همیلا واحدی ۶۳ متری ۳۶۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و در خیابان هدایت واحدی ۶۴ متری ودو خوابه با پارکینگ و انباری و عمر ۱۰ساله ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد، همچنین در سعادت آباد - بخشایش آپارتمان ۶۵ متری و یکخوابه ۳۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

واحدی ۶۲ متری در شهران - بلوار کوهسار، فول امکانات، نوساز، متری ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و در خیابان قزوین، دوراهی قپان آپارتمانی ۶۴ متری و یکخوابه، نوساز با پارکینگ، متری ۲ میلیون و ۲۰۰ به فروش می‌رسد.

در خیابان معلم - آقا بیگی واحدی ۶۳ متر یک خوابه، همکف ۱۶۵میلیون تومان قیمت دارد و در مجیدیه شمالی - لاهیجانی واحدی با عمر ۳ساله و فول امکانات، متری ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. در جنت آباد هم واحدی ۶۵ متری و ۱۲ ساله با پارکینگ و انباری ۲۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها