jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۷۸۹۵۹   ۱۵ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یک مجرم مهم اقتصادی با نام «ب.ب» با همکاری اداره کل امور بین‌الملل قوه قضاییه و پلیس اینترپل ناجا از کشور امارات به ایران برگردانده شد .

وی که به اتهام اختلاس از حساب‌های شرکت‌های دولتی به دستور مراجع قضایی استان آذربایجان شرقی، دارای اعلان قرمز بین‌المللی بود، با همکاری مقامات دولت امارات عربی متحده به کشور بازگردانده شد. مقامات اماراتی سال 1392 با استرداد وی به ایران موافقت کرده بودند، اما به دلیل محکومیت دیگری که در آن کشور داشت، استرداد وی به تعویق افتاد. متهم که ابتدا به جمهوری نخجوان و از آنجا به کشور امارات گریخته بود، بلافاصله پس از استرداد در اختیار دادسرای تبریز قرار گرفت.

همکاری نزدیک اینترپل تهران و ابوظبی سبب شد که از ابتدای امسال تاکنون چهار مجرم مهم اقتصادی به کشورمان مسترد شوند. همکاری‌های قضایی دو کشور پس از امضای سه سند همکاری دوجانبه که سال 1388 امضا شد، بهبود یافته است./ میزان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر