رییس اتحادیه لوازم خانگی در گفتگو با جام جم آنلاین :

قاچاقچیان داعش اقتصادی هستند / مدل برخورد چینی لازم است

یک محموله بزرگ ۵۲ کانتینری قاچاق یخچال امروز در گمرک شهیدرجایی کشف و ضبط شد.
کد خبر: ۸۷۷۶۵۲
کشف محموله قاچاق لوازم خانگی در جنوب ایران + عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، یک باند قاچاق کالا در پوشش واردات قانونی لوازم و قطعات تولید یخچال، اقدام به قاچاق یخچال خارجی می‌کرد که امروز در گمرک جنوب کشور (گمرک شهید رجایی) این محموله بزرگ کشف و ضبط شده است.

برخی مسئولان گمرک ایران کشف این محموله‌ بزرگ قاچاق یخچال را تائید کردند. این محموله بزرگ قاچاق در قالب ۵۲ کانتینر در حال ورود به داخل کشور بوده است اما با کشف آن از نظر گمرک قاچاق محسوب می‌شود.

این باند قاچاق کالا سعی کرده بود که با جاسازی یخچال‌های خارجی در پشت کانتینرها و قرار دادن قطعات و لوازم تولید یخچال در جلوی کانتینر آن را به داخل کشور وارد کند.

در این شیوه سه ردیف قطعات در جلوی کانتینر قرار گرفته و در پشت این سه ردیف یخچال‌های «ساید بای ساید» جاسازی شده بودند.

در حال حاضر تعرفه واردات یخچال خارجی ۶۴ درصد و واردات قطعات ۷ درصد است، ضمن اینکه ارز دولتی برای حمایت از تولید داخلی به قطعات وارداتی یخچال تعلق می‌گیرد اما به یخچال ساخته شده وارداتی تعلق نمی‌گیرد.

هم‌اکنون گمرک ایران و دستگاه‌های ذی‌ربط دیگر در حال بررسی این موضوع هستند که چه کسانی و چه شبکه هایی در ارتباط با ورود قاچاقی این محموله به داخل کشور دخیل می‌باشند.

-

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
پیتر
-
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
۱
۰
دست مریزاد به نیروی انتظامی- این باند قاچاق كالا بنام های مجید دیانی و محمود محمدی معروف به محمود خالباز در شوش از كسانی هستند كه ضربه محكمی به تولید كشور زده اند و سالیان سال است كه در كار قاچاق لوازم منزل هستند همانطور كه مقام معظم رهبری دستور به اقتصاد مقاومتی مبنی بر حمایت از تولید داخلی دادند امید وارم قوه قضائیه ضمن مصادره كل اموال این قاچاقچیان آنان را به اشد مجازات محكوم نماید.
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها