jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۷۲۶۸   ۱۰ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۱:۱۳

رئیس اتاق اصناف ایران در گفت و گو با جام جم آنلاین خبر داد:

برگزاری نمایشگاههای بهاره درمناطق محروم استانها از نیمه دوم اسفند

رئیس اتاق اصناف ایران از برگزاری نمایشگاههای بهاره در مناطق محروم استانها از نیمه دوم اسفند ماه خبر داد .

برگزاری نمایشگاههای بهاره درمناطق محروم استانها از نیمه دوم اسفند

علی فاضلی در گفت گو با خبرنگار جام جم آنلاین افزود :امسال نمایشگاههای بهاره در هر جایی که مسئولین استانها ضرورتش را تشخیص دهند برگزار خواهد شد که همین هفته مکانهای برگزاری نمایشگاهها مشخص خواهد شد.

رییس اتاق اصناف اعلام کرد که نظر واحد های صنفی ابتدا بر این بود که به دلیل انباشت تولید و مشکلات رکودی این نمایشگاه‌ها برگزار نشود و واحدهای صنفی، فروش‌های فوق‌العاده برگزار کنند. اما بنا به دستور معاون اول رئیس‌جمهور قرار است این نمایشگاه ها با هماهنگی استانداران در مناطق محروم استانها در پایان سال برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه در تلاش خواهیم بود تا کالاهایی که در این نمایشگاهها عرضه می شود با کیفیت باشد گفت : این نمایشگاهها تا حدودی با نمایشگاههای سالهای قبل متفاوت خواهد بود.

فاضلی زمان برگزاری نمایشگاه بهاره را در نیمه دوم اسفند ماه اعلام کرد و گفت :با توجه به زمان انتخابات مجلس و خبرگان که هفتم اسفند ماه برگزار می شودو همچنین برای آنکه واحد های صنفی نیز بتوانند از فضای بازار در ایام عید که رونق می یابد برای فروش محصولات خود بهره مند شوند این نمایشگاهها از 12 اسفند به بعد برگزار خواهد شد .

به گفته رییس اتاق اصناف ایران ، نمایشگاه بهاره اگر بخواهد در تهران برگزار شود به طور قطع در مناطق نیمه محروم تهران خواهد بود ،البته از آنجائیکه در تهران مکان برگزاری قابل توجهی وجود نداردممکن است در برخی مناطقی که در سالهای گذشته درآنها نمایشگاه برگزار می شد از جمله حکیمیه و غرب تهران نیز این نمایشگاه دایرشود .

وی در مورد دستاورد های سفرش به اروپا همراه هیات ایرانی گفت : این سفر دستاوردهای خوبی برای اصناف به همراه داشت که بزودی در یک نشست مطبوعاتی جزئیات آن را مطرح خواهم کرد .

علی فاضلی بر این باور است ، پسا تحریم با شتاب زدگی عملیاتی نخواهد شد ؛ بنابر این باید از شتاب زدگی پرهیز کنیم و به سمت علمی محور کردن امور پیش رویم.رییس اتاق اصناف ایران ادامه داد: ۳۶ سال در تحریم بودیم ؛ پس نباید فکر کنیم که همه مشکلات ما همین فردا حل می شود ؛ باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را برای حل معضلات در نظر گرفت.

وی ضمن بیان این که عدم شتاب زدگی به معنای مدیریت انتظار است؛ افزود: تنها در صورتی که هدفمند جلو برویم، پیروز خواهیم بود.

سیما رادمنش - جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر