jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۷۶۵۵۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

قائم‌مقام معاون سیما تصریح کرد: بودجه‌ای که در حال حاضر برای رسانه ملی در نظر گرفته شده، بودجه‌ای نیست که کفاف کارکرد و ماموریت رسانه را بدهد.

دکتر رضا پورحسین درباره‌ بودجه‌ای که دولت به سازمان صداوسیما اختصاص داده است، به ایسنا گفت: این بودجه در شأن فرهنگ و هنر نیست. با توجه به اهمیت فرهنگ و هنر اقتضا می‌کند بودجه‌ریزی و بودجه‌نویسی برای این ساحت، یک بودجه‌نویسی ویژه‌تری باشد.

او در ادامه مطلب بالا توضیح داد: بودجه رسانه ملی، بودجه‌ای نیست که کفاف کارکرد و ماموریت این رسانه را بدهد. این مساله هم ارتباطی به این دولت و دولت‌های قبل ندارد. به طور کلی تا به حال بودجه‌ای که برای رسانه ملی در نظر گرفته شده است، بودجه‌ای نبوده که در شأن فرهنگ و هنر باشد. فرهنگ و هنر بویژه فرهنگ و هنر ایرانی ـ اسلامی یک جریان رفتارساز، اندیشه‌ساز و نگرش‌ساز است. قاعدتا برای نگرش‌سازی، رفتارسازی و فرهنگ‌سازی در سطح ملی و بین‌المللی باید هزینه کنیم.

پورحسین بیان کرد: نمی‌گویم بودجه فعلی صداوسیما بودجه خوبی نیست، اما کفاف کار دستگاه عظیمی مثل رسانه ملی را نمی‌دهد. این مساله شامل دستگاه‌های دیگر هم هست و کمی تابع شرایط، مشکلات و تنگناهای مالی است و فکر می‌کنم افزودن آن بستگی به دغدغه مسئولان دارد. احساس می‌کنم مسئولان باید از تعارف بیرون بیایند و به فرهنگ و هنر توجه جدی‌تری نشان دهند.

آیینه تمام قد تهران

مدیر شبکه تهران نیز در مراسم افتتاحیه شبکه تهران گفت: راه‌اندازی این شبکه همراه با صرفه‌جویی ملی، تغییر در مدیریت منابع انسانی و تجهیز منابع با کیفیت و ارزان انجام شده است.

احسان کاوه افزود: امیدواریم بتوانیم در شبکه تهران در کنار بزرگ‌ترها تجربه خوبی داشته باشیم.

کاوه تصریح کرد: خوشحالم شبکه تهران در بستر اچ‌دی افتتاح می‌شود و پس از چند ماه تلاش همکارانم با وجود تمامی مشکلاتی که در تولید اچ‌دی برنامه‌ها وجود داشت اکنون در ابتدای راه قرار گرفته‌ایم. این شبکه به تهران، استانی که پر از مهربانی است تعلق دارد، استانی که میزبان افراد مختلف از جمله تهرانی‌ها و غیرتهرانی‌هاست و محل آغاز بسیاری از جهادها مثل انقلاب اسلامی، اهدای فرزندان برای دفاع از خاک وطن، دفاع از حق مسلم ما و همچنین دفاع از حرمت حرم‌ها بوده است. این جهادها باعث شده است ما امروز با آرامش در این شهر بتوانیم آیینه‌ای بهتر و تمام قد از تهران ارائه کنیم.

کاوه با بیان این که شبکه تهران قرار است آیینه تمام قد تهران باشد، عنوان کرد: ما قصد داریم کارهای جدیدی در این شبکه انجام دهیم. جوان‌ها در تولید و مخاطبان در این شبکه نقش مهمی دارند. در واقع مخاطبان خودشان تولیدکننده خواهند بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر