jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۲۰۷۸   ۲۲ دی ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۵

نرخ املاک کلنگی در دوران رکود به شدت کاهش یافته است و متقاضیان زیادی هم برای خرید این املاک وجود ندارد.

نرخ خانه‌های کلنگی در تهران

به گزارش جام جم آنلاین ، بیشترین تقاضای مسکن در کلان شهرها و به ویژه شهرهای تهران، تبریز، مشهد، شیراز و اصفهان است، به همین دلیل گران ترین خانه ها را می توان در این شهرها پیدا کرد. از سوی دیگر تعداد زیادی از متقاضیان این شهرها به دلیل گرانی مسکن و تورم، توانایی خرید ندارند، بنابراین معضل مسکن در این شهرها نسبت به سایر شهرها بیشتر است.

اما می توان بیشترین مشکل مسکن را مختص به شهر تهران دانست به طوری که گرانی و تورم مسکن در این شهر نسبت به دیگر شهرها بیشتر است و سوداگری زمین موجب شده که متقاضیان زیادی توانایی مالی برای خرید واحدهای مسکونی را نداشته باشند و همیشه کمبود عرضه به نسبت تقاضا وجود داشته باشد.

به گفته کارشناسان، موضوع سوداگری زمین و فروش تراکم در شهر تهران یکی از عواملی بود که در سال‌های گذشته، قیمت مسکن را چند برابر کرد به طوری که زمینی که قابلیت ۲ طبقه واحد مسکونی را داشت، ناگهان مجوز ۵ طبقه دریافت کرد، بنابراین قیمت زمین هم به طور سرسام آوری افزایش یافت.

براین اساس، پس از توقف سوداگری مسکن و تورم، مسکن وارد رکود شد و روند صعودی قیمت زمین فروکش کرد. به همین دلیل در دوسال اخیر شاهد کاهش قیمت‌ در خانه‌های کلنگی هستیم که حتی در این شرایط هم مشتری زیادی برای خرید ندارند. در واقع رکود مسکن و کاهش قیمت‌ها موجب شده است که بسازبفروش‌ها به دنبال این بازار نباشند و قیمت ملک کلنگی به شدت کاهش یابد، به همین دلیل الان تقاضای کمتری را در بازار مسکن کلنگی شاهد هستیم.

نرخ املاک کلنگی بستگی به عوامل زیادی دارد که از جمله می توان به عرض زمین، تراکم‌های مجاز، دریافت مجوز از سوی مالک و شرایط ملک اشاره کرد و نقش زیادی را در تعیین قیمت نهایی ایفا می‌کند، ضمن آنکه در برخی مناطق شهر تهران مانند مناطق شمالی که زمین کمتر است، به طبع قیمت‌ها هم بطور سرسام آوری بالا است.

نرخ املاک کلنگی در برخی مناطق شهر تهران

ملکی ۸۶ متری با بر ۵ متر در وحیدیه متری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است و در تهرانپارس ملکی ۴ طبقه و ۵۰ متری با سند قولنامه‌ای به‌صورت یکجا ۳۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در خیابان نبرد پاسدار گمنام واحدی ۶۰ متری بدون اصلاحی ۱۹۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و در اتوبان آهنگ میدان امام حسن، ملکی ۷۰ متری و دو بر ۱۰ و ۶ متر با جواز ۴ طبقه ۲۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین ملکی ۷۸ متری در نارمک با ۱۲ متر مغازه ۷۸۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و در استاد معین خیابان هاشمی ملکی با مساحت ۱۰۰ مترمربع در دو طبقه جنوبی و بر ۶ با قابلیت تجمیع، ۳۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

ملک دیگری در شهرک غرب سپهر گلرخ با مساحت ۲۰۰ مترمربع و بر ۹ متر شمالی، متری ۱۶ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و در فرجام ملکی ۱۹۸ متری با زمین کلنگی و بر ۱۱ در ۱۸ هرمترمربع ۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

براین اساس ملکی ۱۶۱ متری در زعفرانیه، آصف با بر ۷ شمالی متری ۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و در قیطریه - حکمت ملکی ۲۰۰ متری با عرض ۱۵ جنوبی و ۱۵۰ متربنا هرمترمربع ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در خیابان فاطمی گلها ملکی ۱۵۰ متری و جنوبی هم متری ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده و در سعادت آباد مطهری شمالی ملکی ۱۲۵ متری و دو نبش، متری۱۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد و از سوی فروشنده اعلام شده که این ملک قابل تهاتر تا ۸۰۰ میلیون تومان با ملک در همین منطقه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر