jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۶۹۷۷۰   ۱۴ دی ۱۳۹۴  |  ۱۹:۴۶

برادر آیت الله شیخ نمر باقر النمر، عالم شهید عربستانی تأکید کرد که تلاش ها برای تحویل گرفتن پیکر این شهید عالیقدر برای به خاکسپاری در زادگاهش ادامه دارد و این موضوع از نظر انسانی، شرعی و دینی، حق این شهید و خانواده اش است.

برای تحویل پیکر برادرم تلاش می کنیم

به گزارش جام جم آنلاین، محمد النمر در گفت وگو با شبکه خبری العالم گفت: شورای خاندان النمر با صدور بیانیه و درخواستی خطاب به دولت عربستان خواستار تحویل پیکر این شهید بزرگوار شدند؛ ما همچنین با برخی از افرادی که دارای نفوذ و تأثیر بر نهادهای ذیربط هستند گفتگو کرده ایم، اما تاکنون هیچ پاسخ صریح و واضحی در این باره دریافت نکرده ایم.

برادر شهید نمر افزود: تحویل گرفتن پیکر شهید نمر با هدف دفن وی در زادگاهمان و براساس آداب و رسوم خاص منطقه اولویت اصلی ماست و با وجود عدم همکاری نهادهای مرتبط در این باره به تلاش هایمان برای بازپس گیری پیکر شهید نمر ادامه می دهیم.

محمد النمر همچنین درباره درخواست از نهادهای حقوقی خارجی برای تحویل پیکر شهید نمر نیز گفت: ما برای باز پس گیری پیکر شهید نمر، به نهادهای بین المللی پناه نخواهیم برد و حتی قبل از اعدام شدن ایشان، ما از هیچ کدام از نهادهای خارجی نخواستیم برای آزادی وی اقدام نمایند.

برادر شهید نمر، تصریح کرد: ما به درخواست هایمان از نهادهای داخلی و تلاش در این زمینه [از طریق دستگاههای دولتی عربستان] ادامه می دهیم و امیدواریم دولت عربستان به درخواست های ما پاسخ دهد و در صورت عدم دستیابی به پاسخ از سوی دولت، هرگز هیچ طرف خارجی را در این زمینه دخالت نخواهیم داد.

محمد النمر درباره وضعیت منطقه پس از شهادت شیخ نمر نیز گفت: شهید نمر دارای جایگاه والایی در میان مردم منطقه و خارج از آن بود ایشان یک عالم و مجتهد بود و با توجه به جایگاه دینی و شرعی اش در منطقه، بسیار مورد احترام و تقدیر بود، از این رو، به دنبال انتشار خبر شهادت ایشان، این امر انعکاس بسیاری در سطح منطقه و جهان داشته است؛ از زمان انتشار خبر، مردم اقدام به بستن فروشگاهها کرده و به نشانه عزاداری، لباس سیاه پوشیده و اقدام به برگزاری مراسم بزرگداشت و عزاداری کرده اند و از همان روز اول تاکنون به طور گسترده در مراسم ترحیم و بزرگداشت ایشان شرکت کرده اند.

آیت الله نمر باقر النمر روز شنبه توسط دستگاه قضایی رژیم سعودی و با اتهامات واهی اعدام شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها