jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۶۷۱۸۵   ۰۴ دی ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۹

نشست کمیته اضطرار آلودگی هوا فردا برگزار می‌شود

استمرار وضعیت ناسالم هوای تهران تا یکشنبه

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با بیان اینکه امروز نیز وضعیت کیفی هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این وضعیت به دلیل پایداری هوا تا یکشنبه ادامه یابد.

استمرار وضعیت ناسالم هوای تهران تا یکشنبه

به گزارش جام جم آنلاین، محمد رستگاری درمورد آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران، گفت: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی سطح شهر تهران، غلظت آلاینده‌های با قطر 2.5 میکرون، عدد 131 را نشان می‌دهد که این عدد فراتر از حد مجاز است.

وی ادامه داد: براساس این اطلاعات هوای تهران، امروز نیز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود به‌دلیل پایداری هوا، این وضعیت تا روز یکشنبه استمرار داشته باشد.

رستگاری توصیه کرد: شهروندان از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند و گروه‌های حساس در معرض آلودگی هوا قرار نگیرند.

نشست کمیته اضطرار آلودگی هوا فردا برگزار می‌شود

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: دولت به‌دلیل مسائل اقتصادی، اعتقادی به تعطیلی ادارات ندارد و در شرایطی نیستیم که این اتفاق بیفتد، در ضمن تعطیلی ادارات به هیچ وجه در دستورکار مصوبات کمیته اضطرار نیست.

حسن کریمی درباره اقدامات صورت‌گرفته برای کاهش آلودگی هوای تهران، اظهار داشت: کمیته اضطرار آلودگی هوا فردا با حضور اعضای این کمیته برگزار می‌شود و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

وی ادامه داد: مصوبات کمیته اضطرار تا پایان هفته گذشته بوده است و از فردا فروش طرح ترافیک آزاد است و طرح زوج و فرد نیز براساس محدوده مشخص شده اعمال می‌شود.

کریمی خاطرنشان کرد: با خودروهای دودزا توسط پلیس راهور برخورد جدی می‌شود و خودروهایی نیز که معاینه فنی آنها به پایان رسیده، باید هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند.

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: فردا در کمیته اضطرار آلودگی هوا درخصوص مصوبات جدید تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تعطیلی ادارات تهران در دستورکار قرار می‌گیرد، گفت: دولت به‌دلیل مسائل اقتصادی اعتقادی به تعطیلی ادارات ندارد و در شرایطی نیستیم که این اتفاق بیفتد، در ضمن تعطیلی ادارات به هیچ وجه در دستورکار مصوبات کمیته اضطرار نیست.

کریمی خاطرنشان کرد: اقدامات مقطعی از جمله تعطیلی کارخانجات آلاینده و در صورت لزوم تعطیلی مدارس می‌تواند در کاهش آلودگی هوا و سلامت مردم تأثیرگذار باشد و باید خروج خودروهای فرسوده و توجه ویژه به حمل‌ونقل عمومی در برنامه‌های بلندمدت در اولویت قرار بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر