گزارش جام‌جم درباره بازگشت سوآپ نفت پس از 4 سال

بده بستان نفتی

ایران آماده سوآپ سوخت روسیه

سوآپ فرآورده نفتی از سرگرفته شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به از سرگیری سوآپ فرآورده نفتی از کشورهای حاشیه دریای خزر، گفت: هم اکنون سوآپ گازوئیل و گاز مایع توسط بخش خصوصی و با نظارت دولتی از سرگرفته شده است.
کد خبر: ۸۶۶۰۶۴
سوآپ فرآورده نفتی از سرگرفته شد

به گزارش جام جم آنلاین ، سید ناصر سجادی در گفتگو با مهر با اشاره به افزایش مصرف فرآورده های نفتی با ورود به نیمه دوم سال و افزایش سرمای شدید هوا در اکثر استان‌های کشور، گفت: در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه بیش از ۲۰۰ میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در کشور عرضه و توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه هم اکنون میزان عرضه سوخت مایع نسبت به فصول گرم ابتدای سال تاکنون با افزایش قابل توجهی همراه شده است، تصریح کرد: از این رو به منظور کاهش هزینه انتقال انواع فرآورده های نفتی از جنوب به شمال کشور، سوآپ فرآورده‌های نفتی با مشارکت بخش خصوصی و نظارت دولت راه افتاده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون سوآپ گاز مایع و گازوئیل از کشورهای دریای خزر آغاز شده است، اظهارداشت: سوآپ فرآورده های نفتی از کشورهای قزاقستان و ترکمنستان در حال انجام است.

وی همچنین با اشاره به آمادگی ایران به منظور سوآپ فرآورده های نفتی کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان، تصریح کرد: سوآپ فرآورده های نفتی از مسیر ایران برای اکثر کشورهای حاشیه دریای خزر در فصول سرد سال با توجه به یخبندان و سرمای شدید در منطقه آسیای میانه و حوزه قفقاز دارای توجیه اقتصادی و تجاری است.

سجادی از سطح مطلوب ذخیره سازی انواع فرآورده های نفتی در انبارهای نفت کشور سخن گفت و تاکید کرد: هم اکنون هیچ گونه مشکل و نگرانی برای تامین سوخت مایع در فصل سرما حتی در صورت توقف و یا کاهش عرضه گاز طبیعی وجود ندارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها