مرد جوانی که به واسطه سرقت یک کیف دستی باعث مرگ دختر جوانی شده بود با تلاش مأموران پلیس دستگیر شد.
کد خبر: ۸۶۳۲۱۶
سارقی که باعث مرگ یک دختر شده بود دستگیر شد + عکس

در ساعت 20:30 روز 6 آبان امسال، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در خیابان آیت کاشانی – بعداز بلوار اباذر به کلانتری140 باغ فیض اعلام شد.

در بررسی های اولیه مشخص شد خانم جوانی به قصد جلوگیری از سرقت کیف دستی اش توسط یک سارق، با سارق درگیر شده و در زمانیکه قصد داشته تا مانع از سرقت کیف خود شود به شدت از ناحیه سر با زمین برخورد کرده و بلافاصله فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با حضور قاضی ویژه قتل و تیم بررسی صحنه قتل اداره دهم پلیس آگاهی در محل و انجام تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت مشخص شد: مقتول فرناز 29 ساله با خودرو شخصی 206 خود از پارکینگ محل سکونتش خارج و در حالیکه کیف دستی اش در صندلی عقب خودرو قرار داشته، به قصد صدا کردن مادر و خواهرش (بنا بر اظهارات مادر و خواهر مقتوله آنها قصد داشتند تا جهت میهمانی به منزل یکی از بستگان خود بروند) از ماشین پیاده شده است.

در همین زمان جوانی حدودا 30 ساله اقدام به سرقت کیف دستی مقتوله از صندلی عقب خودرو 206 کرده و جهت فرار سوار یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی می شود.

بنا بر اظهارات شاهدین صحنه مقتول با مشاهده صحنه سرقت کیف دستی، به صورت پیاده خودش را به در سمت راننده رسانده و از پنجره خودرو آویزان می شود؛ با این وجود راننده پراید (سارق) شروع به حرکت کرده و پس از طی مسافتی حدودا 400 الی 500 متری و افزایش سرعت، خودرو پراید را به سمت جدول سیمانی وسط بلوار نزدیک می کند؛ قرار گرفتن مقتوله در مابین ماشین و بلوک سیمانی باعث برخورد شدید وی با بلوک سیمانی و جدا شدنش از خودرو، اصابت شدید سر به زمین و جدول، شکستگی شدید جمجمه از چندین قسمت و نهایتا مرگ وی می شود. سارق نیز به سرعت و با خودرو پراید نوک مدادی از محل متواری می شود.

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از شاهدین صحنه جنایت (همسایگان مقتوله) و همچنین تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته پیش بینی شده در تعدادی از مجتمع های مسکونی محل وقوع جنایت، کارآگاهان موفق به شناسایی پلاک خودرو پراید نوک مدادی و نهایتا آخرین مالک آن بنام «روزبه . غ» (30 ساله) می شوند.

بررسی سوابق «روزبه» نشان داد که او از مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف از جمله سرقت و همچنین آزار و اذیت جنسی بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی مخفیگاه متهم در محدوده میدان انقلاب، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که متهم پس از ارتکاب جنایت، از محل سکونتش متواری شده است.

در شرایطی که متهم پس از ارتکاب جنایت از محل سکونت خود متواری شده و عملا هیچگونه اطلاعات جدیدی در خصوص مخفیگاه جدید متهم وجود نداشت، چندی پیش طرح دستگیری سارقین حرفه‌ای از سوی پلیس آگاهی تهران بزرگ به مرحله اجرا گذاشته شد و طی آن دهها سارق حرفه ای دستگیر و جهت تحقیقات در اختیار پایگاه های مختلف پلیس آگاهی قرار گرفتند.

در یکی از این عملیات ها، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی موفق به دستگیری گروهی از سارقین حرفه ای در زمینه کیف قاپی شدند؛ با انتقال این گروه از سارقین حرفه ای به پایگاه ششم آگاهی و بررسی سوابق آنها، کارآگاهان متوجه شدند که دستور دستگیری یکی از متهمین توسط اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیستم جامع پلیس ثبت گردیده است.

با انتقال این متهم به اداره دهم مشخص شد که وی همان روزبه، متهم تحت تعقیب اداره دهم ویژه قتل است که پس از ارتکاب جنایت در خیابان آیت الله کاشانی از محل سکونتش متواری شده و طی این مدت در مخفیگاه های مجرمین و سارقین حرفه‌ای و سابقه دار بوده است.

به گزارش فارس، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب بازپرس پرونده و حضور شخص بازپرس در مراحل مختلف تحقیقات، عنوان داشت: متهم اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارد و مدعی گشته که پیش از زمان سرقت منجر به جنایت نیز مصرف شیشه داشته است.

سرهنگ آریا حاجی زاده افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و شناسایی دقیق از سوی تعدادی از شاهدان صحنه ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها